Férfi vízi ol. sel.: Nem hiszem, hogy volt nehezebb hetünk ennél – Benedek

2016.04.08. 17:41
A magyar férfi vízilabda-válogatott 8–7-re legyőzte Németországot a trieszti olimpiai selejtezőtornán, ezzel bejutott a négy közé, és megszerezte a riói olimpiai kvótát. A mérkőzés után Benedek Tibor szövetségi kapitány értékelt.


„Nem hiszem, hogy volt nehezebb hét az életünkben ennél – mondta Benedek Tibor, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya az M4 Sportnak. – Nagyon sokat veszíthettünk, és mindenki tudta, hogy nehéz lesz a németek ellen. Odahaza nyilván mindenki elvárja, hogy könnyedén nyerjünk, de ez nem lehet könnyű, mert itt négy évről van szó.”

„Megvalósult az álmunk, és én nagyon boldog vagyok. Természetesen magunknak köszönhetjük, hogy ennyire az utolsó pillanatra hagytuk, hiszen négy lehetőségünk is volt a kvóta megszerzésére. A csapat nagyon sokszor megmutatta ezen a tornán, ezen a mérkőzésen, hogy mennyire erős. A hajrában egyetlen gólt kellett volna lőni, és akkor vége a meccsnek, de gólokat a németek lőtték. Ilyenkor én már csak szurkoló vagyok.”

„Ennél nagyobb teher még nem volt a magyar vízilabda-válogatotton. Két olimpián nem vehettünk részt, de ezeken kívül minden játékokon ott voltunk. Nem engedhettünk meg, hogy ne legyünk ott, pont velem.”
„Nem hiszem, hogy volt nehezebb hét az életünkben ennél – mondta Benedek Tibor, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya az M4 Sportnak. – Nagyon sokat veszíthettünk, és mindenki tudta, hogy nehéz lesz a németek ellen. Odahaza nyilván mindenki elvárja, hogy könnyedén nyerjünk, de ez nem lehet könnyű, mert itt négy évről van szó.”

„Megvalósult az álmunk, és én nagyon boldog vagyok. Természetesen magunknak köszönhetjük, hogy ennyire az utolsó pillanatra hagytuk, hiszen négy lehetőségünk is volt a kvóta megszerzésére. A csapat nagyon sokszor megmutatta ezen a tornán, ezen a mérkőzésen, hogy mennyire erős. A hajrában egyetlen gólt kellett volna lőni, és akkor vége a meccsnek, de gólokat a németek lőtték. Ilyenkor én már csak szurkoló vagyok.”

„Ennél nagyobb teher még nem volt a magyar vízilabda-válogatotton. Két olimpián nem vehettünk részt, de ezeken kívül minden játékokon ott voltunk. Nem engedhettünk meg, hogy ne legyünk ott, pont velem.”

 

Legfrissebb hírek

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
13 órája

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Los Angeles 2028: Dolph Lundgren az öttusa nagykövete lesz

Egyéb egyéni
2026.06.09. 10:46
Ezek is érdekelhetik