Férfi vízilabda Európa-kupa: könnyed szolnoki siker

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
Vágólapra másolva!
2012.10.18. 22:22
Címkék
A Szolnok rendkívül simán, 12 gólos különbséggel győzte le az orosz Asztrahán együttesét a férfi vízilabda Európa-kupa nizzai selejtezőcsoportjának csütörtöki nyitófordulójában.

Mohi Zoltán klubelnök arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az egész csapat fegyelmezetten és motiváltan játszott, mindenki kivette részét a sikerből. A magyar gólokon tízen osztoztak.

Pénteken a magyar csapat számára szünnap lesz, szombaton viszont két meccs vár rá, 10.30 órától a dán Slagelse, 18.30-tól pedig a brit Bristol lesz az ellenfele.

Pénteken a magyar csapat számára szünnap lesz, szombaton viszont két meccs vár rá, 10.30 órától a dán Slagelse, 18.30-tól pedig a brit Bristol lesz az ellenfele.

 

FÉRFI VÍZILABDA
EURÓPA-KUPA, 2. SELEJTEZŐKÖR, C-CSOPORT, NIZZA
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–DINAMO ASZTRAHÁN (orosz) 18–6 (5–1, 4–1, 6–0, 3–4)
Nizza.
SZOLNOK: Decker A. – Alekszics 2, Negrean 1, Pásztor 3, Kis G. 1, Hosnyánszky 1, Gocics 2. Cs: R. Georgescu 2, Vörös 1, Hangay Z. 3, Marnitz 2, Nyéki, Dőry. Szakmai igazgató: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 13/5
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Pásztor
További eredmény: Olympic Nice (francia)–Slagelse (dán) 18–6
MESTERMÉRLEG
Cseh Sándor másodedző: – Egyértelmű, hogy nem orosz élcsapat volt az ellenfelünk, sokkal nagyobb játékerőt képvisel a mi keretünk. Ez volt az első mérkőzésünk a sorozatban, úgyhogy komolyan vettük. Egészen kiválóan védekeztünk, három negyed alatt kettő találatot kaptunk csak, a saját góljainkat pedig lefordulásból és akcióból szereztük, fórból alig. Emberhátrányban ugyanakkor szintén jól védekeztünk.
 
További eredmény. B-csoport, 1. játéknap: Mataró Quadis (spanyol)–Amersfoort (holland) 15–9, Versenyen kívül: Enka Istanbul (török)–DEAC 16–5

 

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: olasz Szuperkupa-döntő Rijádban

Minden más foci
59 perce

Schäfer András: Ez a legjobb válogatott, amiben valaha játszottam…; Koch Máté: Vissza az elitbe!

E-újság
1 órája

Varsó nem Budapest – Jakus Barnabás publicisztikája

Minden más foci
1 órája

Na, ez jobb foci! – Vincze András jegyzete

Labdarúgó NB I
1 órája

Raphinha és Yamal gólja döntött, a Barca nyert az 50 percet tíz emberrel játszó Villarreal otthonában

Spanyol labdarúgás
1 órája

A Carolina legyőzte a Tampa Bayt, és lépéselőnybe került a csoportgyőzelem szempontjából – videó

Amerikai sportok
1 órája

Kézilabda: Nagy Benedek 12 védéssel járult hozzá csapata győzelméhez – körkép

Kézilabda
1 órája

A Holland Hegy lemosta a 2021-es világbajnok Gerwyn Price-t a darts-vb-n

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik