Benedek Tibor hatot lőtt, másodszor is legyőztük a világbajnokot

2007.07.21. 13:44
A Világliga spanyolországi selejtezőtornáján a Kemény Dénes szövetségi kapitány által irányított magyar férfi vízilabda-válogatott öt góllal verte a világbajnoki címvédő horvát együttest. A találkozó 4-4-s nagyszünetbeli állást követen a második félidőben dőlt el, amikor csapatunk két negyed alatt tíz gólt szerzett. Együttesünk legjobbjának a mérkőzést tulajdonképpen egymaga eldöntő, hat gólt dobó Benedek Tibor bizonyult.
Benedek Tibor klasszisa döntött, másodszor vertük az idei sorozatban a vb-címvédő horvátokat

Egy blokkolt lövésből fordultak a horvátok és szereztek vezetést a találkozón, de Benedek duplájával fordítani tudtunk.

Második gólját szerezte viszont a túloldalon Markovics is, így ismét egyenlő volt az állás. A horvátok aztán másodszor is vezetést szereztek, de csak azért, hogy Benedek ugyancsak másodszor egyenlíteni tudjon.

Kiss Csaba találata egygólos magyar előnyt jelentett az első negyed végén.

A második felvonás magyar támadójátéka eredménytelennek bizonyult, védekezésünk azonban sokat javult. Igaz, Markovics, tartva a lépést Benedekkel, kiegyenlített a szünetre.

A fordulás után előbb egy-egy gól esett mindkét oldalon, majd kettővel megugrottunk. Horvát szépítést követően a negyed zárásaként ismét két magyar gól zárta a felvonást, a befejező játékrészt így háromgólos előnnyel várhattuk.

A negyedik negyedben végig három-négy góllal vezetett a Kemény-csapat, amely a mérkőzés végére ötre tudta növelni a különbséget.

Továbbra is veretlen a selejtezőben az eredménytől függetlenül németországi döntőbeli részvételét már korábban megszerző magyar csapat, amelyre a zárókörben az orosz együttes vár. Kemény Dénes együttese a budapesti selejtezőtornát követően - 15-6 - másodszor is legyőzte a vb-címvédő horvát gárdát.

PORTUGALETE, FÉRFI VILÁGLIGA:

7. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG- HORVÁTORSZÁG 14-9 (4-3, 0-1, 5-2, 5-3)
Góllövők: Benedek 6, Molnár 2, Kiss Gergely, Kiss Csaba, Varga Dénes, Hosnyánszky, ill. Markovics 3, Buljubasics 2, Boskovics 2, Antonijevics, Loncar