Nem bánta a változást

H. L.H. L.
2004.01.10. 21:24
Címkék
Óbecsén nem is olyan régen felszámolták az 1999-ben férfi Bajnokok Ligáját nyerő Naftagas Becsejt, jogutódja pedig az egykori fiókcsapat, a Mladoszt Becsej lett. A klub elsősorban a saját nevelésű játékosállományra támaszkodott, s jelenleg is csaknem 250 fiatal játékos szerepel a színeiben.
Sanyarú jelen, dicsô múlt – egykor a világklasszis Molnár Tamás is Óbecsén játszott (Fotó: Németh Ferenc)
Sanyarú jelen, dicsô múlt – egykor a világklasszis Molnár Tamás is Óbecsén játszott (Fotó: Németh Ferenc)
Sanyarú jelen, dicsô múlt – egykor a világklasszis Molnár Tamás is Óbecsén játszott (Fotó: Németh Ferenc)
Sanyarú jelen, dicsô múlt – egykor a világklasszis Molnár Tamás is Óbecsén játszott (Fotó: Németh Ferenc)
Sanyarú jelen, dicsô múlt – egykor a világklasszis Molnár Tamás is Óbecsén játszott (Fotó: Németh Ferenc)
Sanyarú jelen, dicsô múlt – egykor a világklasszis Molnár Tamás is Óbecsén játszott (Fotó: Németh Ferenc)
A gárda trénere mindeddig idősebb Mészáros István (fia a bajnok Jadran Herceg Novi játékosa) volt, ám a héten megtartott sajtótájékoztatón a vezetők bejelentették az edzőváltást. Egészen pontosan a mindenes Mészáros István sportigazgatói státusba került, az első csapatot pedig Szinisa Tepsa, a Jug Dubrovnik és az újvidéki Vojvodina egykori játékosa vezeti a jövőben, aki eddig az óbecsei utánpótlást trenírozta. A 32 esztendős szakember 16 évesen a dubrovniki Jugban vált élvonalbeli vízilabdázóvá, az edzői vizsga letétele után Óbecsén telepedett le, s a Mladost 16 éveseivel kezdett foglalkozni.
Mészáros István ezután sportigazgatói, koordinátori feladatkört tölt be, emellett az idén vállalja a női csapat irányítását. A sportigazgató elmondta, hogy megkönnyebbülve vette tudomásul az edzői teendők alóli felmentését, noha úgy érzi, hogy frissen kinevezett sportigazgatóként talán őt is jobban be kellett volna avatni "bizonyos folyamatokba". Tepsa a bemutatkozó sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a jövőben csak azon játékosoknak lesz helyük a csapatban, akik fegyelmezetten dolgoznak, és ápolják a csapatszellemet. Éppen ennek a hiánya miatt egyelőre kihagyja a keretből az egyébként tehetséges Mladen Matics kapust, egészségi állapota miatt nem számíthat a tehetséges Kozma Zsoltra sem, míg Bojan Trajkovics tanulmányai miatt elhagyja a klubot.
"Azt akarom, hogy a bajnokság második részében olyan csapatot alakíthassak ki, amely jövőre a feljutást is megcélozhatja, a klubvezetés terve ugyanis az, hogy 2006-ra Óbecsének ismét első ligás gárdája legyen. Mivel a csapat tagjainak nagy többsége még középiskolás fiatal, napi négyórás esti edzést határoztunk meg" – mondta az új tréner.
Legfrissebb hírek

Marcelo Bielsa kikelt magából Uruguay kiesését követően

Foci vb 2026
8 perce

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
33 perce

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
35 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
42 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
44 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
59 perce

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
1 órája

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik