Kézi: Vajda Huba az álmát váltotta valóra a felnőttválogatottban

Bruckner Vince utanpotlassport.huBruckner Vince utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2020.11.09. 08:56
Címkék
A múlt héten az Európa-bajnok spanyolok ellen szerezte meg első gólját a felnőttválogatottban a 20 éves Vajda Huba, aki nem illetődött meg a legmagasabb szinten sem.

Két mérkőzést játszott a felnőtt férfi kézilabda-válogatott az EHF Európa-kupában a múlt héten: előbb hazai pályán győzte le az Európa-bajnok spanyolokat (32–29), majd idegenben négy góllal (27–31) kapott ki a horvátoktól. Több újoncot is avatott az elsősorban járványügyi okokból tartalékos magyar együttes, közöttük két utánpótláskorút, a 18 éves Ilics Zorant (akivel a bevetés előtt beszéltettünk) és a 20 esztendős Vajda Hubát. Vajda Hubát.

Az utóbbi, a Balatonfüred Veszprémi KKFT szereplő kölcsönjátékosa ráadásul gólt is szerzett az első találkozón, ami miatt pláne emlékezetes marad a számára a debütálás. De már az edzőtáborba érkezése sem volt éppen szokványos.

Vajda Huba (jobbra) megkapta a bizalmat Nagy Lászlóéktól a felnőttválogatottban Forrás: MKSZ
Vajda Huba (jobbra) megkapta a bizalmat Nagy Lászlóéktól a felnőttválogatottban Forrás: MKSZ

Vajda Huba (jobbra) megkapta a bizalmat Nagy Lászlóéktól a felnőttválogatottban  •  Forrás: MKSZ

„Eredetileg a juniorválogatottba hívtak meg, el is mentem a csapat budaörsi összetartására – kezdte holnapunknak a fiatal beállós. – Ott viszont a szövetségi edző Sótonyi László mondta, hogy irány vissza Veszprémbe, mert a torokfájásra panaszkodót Hegedűs Márk helyett ott számítanak rám. Meglepődtem persze, örültem és izgultam egyszerre. Nagyon profi világba csöppentem, érezhető volt, hogy valóban ez a kézilabdázás csúcsa.”

Pedig az még csak az edzőtábor volt, szerdán következett a spanyolok elleni veszprémi összecsapás, amelyen már az első félidőben pályára küldték, ő pedig góllal hálálta meg – Gulyás István szövetségi kapitány hiányában – a Chema Rodriguez, Nagy László edzőpáros bizalmát. A mesterek természetesen elégedettek is voltak vele az első fellépés után.

„Ott a meccsen meg közvetlenül utána fel sem fogtam, hogy mekkora dolog az első gól a nagyválogatottban – mesélt az emlékezetes pillanatokról Vajda. – Aznap este, amikor már az ágyban feküdtem, fogtam fel, hogy az egyik legnagyobb gyerekkori álmomat váltottam valóra. Kicsit belekóstoltam ebbe a csúcskézilabdába, tényleg csak kicsit, de remélem, a jövőben lesz még erre alkalmam.”

További korosztályos híreinkKÉZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

La Liga: kikapott Vigóban a Bilbao

Spanyol labdarúgás
1 perce

Kovács István a Széchenyi-díj a Közügyekért egyik idei kitüntetettje

Ökölvívás
14 perce

Könnyű fehérvári siker a női röplabda Extraligában

Röplabda
23 perce

Másodszor nyert a Kecskemét a férfi röplabda Extraligában

Röplabda
31 perce

Csak ikszelt Freiburgban a Dortmund, nem tudta megelőzni a Lipcsét

Német labdarúgás
41 perce

Női kézi-vb: Németország–Norvégia döntő

Kézilabda
48 perce

Vívás: ötödik a junior-világkupán a női kard- és a párbajtőrcsapat is

Utánpótlássport
49 perce

Ökölvívás: két magyar jutott elődöntőbe az U17-es Eb-n

Utánpótlássport
52 perce
Ezek is érdekelhetik