Öttusa: Erdős Rita értékes tapasztalatokkal várja a junior Eb-t

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2022.06.04. 17:42
Címkék
A juniorbajnoki címét a héten megvédő 19 éves öttusázó, Erdős Rita hamarosan a korosztály Európa-bajnokságán hozhatja ki magából a legjobbat.

A Trion SC 19 éves öttusázója, Erdős Rita megvédte a címét a juniorok budapesti országos bajnokságán, mely múlt hét szombaton kezdődött és kedden a lovaglással zárult. Az U19-es Európa-bajnok versenyző az egész viadal során kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott.Erdős Rita megvédte a címét a juniorok budapesti országos bajnokságán, mely múlt hét szombaton kezdődött és kedden a lovaglással zárult. Az U19-es Európa-bajnok versenyző az egész viadal során kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott.

Erdős Rita értékes tapasztalatokkal várja a junior Eb-t Fotó: Buza Virág
Erdős Rita értékes tapasztalatokkal várja a junior Eb-t Fotó: Buza Virág

Erdős Rita értékes tapasztalatokkal várja a junior Eb-t  •  Fotó: Buza Virág

„A cél a címvédés volt, de gondoltam, hogy nem lesz könnyű dolgom, hiszen a korosztályban és a fiatalabbak között is erős versenyzők vannak– mondja az aranyérmes.– Szombaton a vívásom nagyon jól sikerült, úszásban hoztam, amit tudok, a kombinált számban pedig a gyengébb lövészetemet kompenzáltam futással. A keddi lovaglást az élről vártam, és szerencsére ismerős, jó lovat kaptam. Így azért is izgultam, hogy nehogy jó lóval rontsam le az addigi teljesítményem. Örülök, hogy végül sikerült nyernem.”

Erdős Rita az idén igazán komoly megméretésekkel készült a nyári, kiemelt viadalokra. A felnőttek között például három világkupaversenyen is járt, nem mellesleg a budapestin Kasza Róberttel ezüstérmet szerzett váltóban.

„Ezek a versenyek a tapasztalatszerzés szempontjából kiválóak voltak, hiszen rávilágítottak a hibáimra. Az első félévben a vívásom kicsit küszködősebb volt, mert talán még fejben nem erősödtem hozzá a felnőttmezőnyhöz. Kicsit visszafogottabb vagyok, nem hagyom magam eléggé kibontakozni, de ezen változtatni szeretnék. Persze, a váltóban szerzett ezüstéremre büszke vagyok. Most jönnek majd a fő versenyeim a juniorok között. A hónap végén Spanyolországban lesz a junior Eb, majd októberben Lengyelországban a junior-vb.”

A sokra hivatott ígéret tavaly a junior Eb-n a nyolcadik, a junior-vb-n a negyedik lett egyéniben. Értelemszerűen most a közelgő kontinensviadalra koncentrál.

„Szeretnék jobban szerepelni a tavalyi nyolcadik helynél, és a dobogó is ott lebeg a szemem előtt. Azonban nekem nem tesz jót, ha sokat várok el magamtól, mert akkor feszültebb leszek és nehezebben tudom kihozni magamból a legtöbbet. Úgyhogy csak megpróbálom élvezni a versenyt, és örülni fogok, hogy megint kint lehetek egy korosztályos Eb-n.”

További korosztályos hírekÖTTUSÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

NB I: az ETO, az FTC és a ZTE is külföldre adott el játékost az elmúlt egy hétben – piaci körkép

Labdarúgó NB I
10 perce

Premier League: hallhatók lesznek a bírók és a játékosok beszélgetései a közvetítésekben

Angol labdarúgás
12 perce

Roglic felépült a balesete után és indul a Vueltán

Kerékpár
12 perce

Női kézilabda NB I: Szabó Laura új szemlélettel tért haza

Kézilabda
15 perce

Demjén Patrik: bravúros védések mellé ájulásérzés

Labdarúgó NB I
51 perce

Újra együtt játszottak és majdnem győztek a Williams nővérek

Tenisz
55 perce

Kós Hubert: Nyerni is meg kell tanulni

Úszás
1 órája

A Barcelona Rodri és Cancelo érkezését, Yaakobishvili távozását is bejelentheti ma – keddi transzferhíradó

Minden más foci
1 órája