Birkózás: a kötöttfogású Vitek Dáriusz az idén még nem versenyzett

K. B. utanpotlassport.huK. B. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2020.11.22. 12:59
Címkék
Vitek Dáriusszal, a Budapesti Honvéd 21 éves junior világ- és Európa-bajnoki bronzérmes kötöttfogású birkózójával beszélgettünk az elmúlt hónapok nehézségeiről.

A Budapesti Honvéd SE 21 éves kötöttfogású birkózója, Vitek Dáriusz tavaly sokakat meglepve a világ- és Európa-bajnoki dobogó harmadik fokáig jutott a 130 kilogrammosok mezőnyében. Az új évnek viszont már az eggyel idősebbek között, U23-asként vágott neki. A koronavírus-járvány az ő terveinek is gátat szabott; olyannyira, hogy az idén még egyetlen versenyen sem mérettette meg magát. Budapesti Honvéd SE 21 éves kötöttfogású birkózója, Vitek Dáriusz tavaly sokakat meglepve a világ- és Európa-bajnoki dobogó harmadik fokáig jutott a 130 kilogrammosok mezőnyében. Az új évnek viszont már az eggyel idősebbek között, U23-asként vágott neki. A koronavírus-járvány az ő terveinek is gátat szabott; olyannyira, hogy az idén még egyetlen versenyen sem mérettette meg magát.

Vitek Dáriusz a tavalyi tallinni junior-világbajnokságon Fotó: Martin Gábor
Vitek Dáriusz a tavalyi tallinni junior-világbajnokságon Fotó: Martin Gábor

Vitek Dáriusz a tavalyi tallinni junior-világbajnokságon  •  Fotó: Martin Gábor

„Érdekes, mert a motivációm ennek ellenére mindvégig megmaradt. Azt leszámítva, hogy nem volt mire készülni, ugyanúgy szeretek birkózni, mint korábban. Tavasszal súlyzós programunk volt otthon, futni pedig ötfős csoportokban jártunk. Az edzőnk, Lévai Zoltán közben videóhívásban keresett minket, hogy ellenőrizze, minden rendben zajlik-e. Noha birkózni nem tudtunk, erőnlétben szinten tartottunk magunkat”− meséli Dáriusz.

Egyébként Vitek volt az a srác, aki száz-egynéhány kilósan küzdött a 130 kilogrammosok között a világversenyeken. A legfőbb feladata tehát továbbra is az, hogy fizikailag fejlődjön.

„A karanténidőszakban sikerült felszedni pár kilót; száztízig elment a súlyom. Aztán, amikor ismét visszatérhettünk a szőnyegre, visszaesett százhatra. Lassan, de biztosan haladok, nem aggódom miatta. Tudom, ha keményen dolgozom, akkor idővel beleerősödöm a kategóriába.”

Dáriusz jelenleg a koronavírussal bajlódik.

„Úgy volt, hogy a szeptemberi felnőtt országos bajnokságon elindulok, de sajnos akkor is megbetegedtem. Persze hiányzik, hogy felmérjem, hol is tart jelenleg a fejlődésem és visszajelzést kapjak az elvégzett munkáról, de nem tudok mit tenni, elfogadtam a helyzetet. A koronavírust izomgyengeséggel megúsztam, emellett immár két hete nem érzek ízeket és szagokat. A negatív teszteredményemre várok, hogy aztán elmehessek szívultrahangra, és ismét nekiláthassak a tréningeknek.”

További korosztályos hírekBIRKÓZÁSBANa sportági aloldalunkon.

 

Legfrissebb hírek

A szurkolók szerint Kerkez volt a Liverpool legjobbja az Arsenal ellen

Angol labdarúgás
17 perce

„Florentino ki fog rúgni! Emlékezz rá, mit mondtam” – Simeone beszólt Vinícius Júniornak a Szuperkupa-elődöntőben

Spanyol labdarúgás
24 perce

NB I: Varga Ádámot visszarendelte a Ferencváros

Labdarúgó NB I
26 perce

Nemzeti Sport Gála: két külföldi az edzőjelöltek között

Egyéb egyéni
29 perce

Vívás: négy magyar a női tőrözők hongkongi vk-viadalának főtábláján

Egyéb egyéni
51 perce

NHL: hat gólt kapott Montrealban a címvédő Florida

Amerikai sportok
1 órája

Iráni érdeklődés a DVTK válogatott játékosa iránt – NS-infó

Labdarúgó NB I
1 órája

Fazekasék Románia ellen mutatják meg, hol tartanak az Eb előtt

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik