Jégkorong, U18-as EBJL: harmadik meccs dönt a Fehérvár–MAC elődöntőben

Vágólapra másolva!
2018.03.14. 20:16
Címkék
Magabiztos sikerével kiegyenlített a MAC Budapest a Fehérvár együttesével szemben az osztrák U18-as jégkorongbajnokság (EBJL) elődöntőjében. Az őrült hajrát hozó mérkőzésen a fővárosiak idegenben 5–3-ra győzték le a Volánt, s szombaton hazai pályán játszhatnak a továbbjutásért.

B. V. – utanpotlassport.huAz osztrák U18-as jégkorongbajnokság (EBJL) elődöntős párharcának szombati, első mérkőzésén kisebb meglepetésre a Fehérvár idegenben legyőzte a MAC Budapest együttesét, így elvette a fővárosiak pályaelőnyét a két nyert meccsig tartó szériában. Így szerdán a Volán előtt adott volt a lehetőség, hogy hazai pályán a döntőbe jusson. Így indultak a felek az újabb, már-már klasszikus csatának.B. V. – utanpotlassport.huAz osztrák U18-as jégkorongbajnokság (EBJL) elődöntős párharcának szombati, első mérkőzésén kisebb meglepetésre a Fehérvár idegenben legyőzte a MAC Budapest együttesét, így elvette a fővárosiak pályaelőnyét a két nyert meccsig tartó szériában. Így szerdán a Volán előtt adott volt a lehetőség, hogy hazai pályán a döntőbe jusson. Így indultak a felek az újabb, már-már klasszikus csatának.

 

A MAC U18-as csapata idegenben nyert a Fehérvár ellen az EBJL elődöntőjében Forrás: MAC Budapest
A MAC U18-as csapata idegenben nyert a Fehérvár ellen az EBJL elődöntőjében Forrás: MAC Budapest

A MAC U18-as csapata idegenben nyert a Fehérvár ellen az EBJL elődöntőjében • Forrás: MAC Budapest

 

Az első harmad nem hozott gólt, annak ellenére, hogy mindkét oldalon akadtak ordító lehetőségek. Talán a székesfehérváriak veszélyeztettek többet, de a legnagyobb lehetőség a harmad hajrájában a vendégek előtt adódott, Horváth Dominik azonban hatalmas bravúrral hárított, így gól nélkül vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrészben viszont már megtört a jég, megszerezte a vezetést a MAC. A 35. percben Schlekmann Márk passza után Keresztes Levente vitte be a korongot a támadóharmadba, és távolról hatalmas gólt ütött. Nem sokkal később újra rezgett a háló: Molnár Bálint duplázta meg a vendégek előnyét. A záróetap elején Csicsák Erik belőtte a MAC harmadik gólját, s ezzel – úgy tűnt – eldöntötte az összecsapást.

A fehérváriak azonban új erőre kaptak, Almási Márk és Kóger Balázs góljával visszajöttek a mérkőzésbe (2–3). Az utolsó percek egészen elképesztő gólzáport hoztak: újabb két találatával a vendégek újra elhúztak három góllal, erre pedig hiába válaszolt a végén Hajdu Botond. Az őrült hajrá után 5–3-ra nyert a MAC.

A fővárosiak ezzel kivívták a harmadik, s egyben döntő mérkőzés lehetőségét, s hazai pályán, a Kisstadionban harcolhatják ki a fináléba kerülést. A párharcot eldöntő találkozót szombaton rendezik.

EBJL-RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Fehérvár AV19–MAC Budapest 3–5 (0–0, 0–2, 3–3)
Gólszerzők:
Almási (43.), Kóger (52.), Hajdu (60.), illetve Keresztes 2 (35., 57.), Molnár B. (39.), Csicsák (41.), Szalmás (58.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–1

További korosztályos hírekJÉGKORONGBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Dárdai Pál újra a magyar futballban: az Újpest FC sportigazgatója lett; Mészáros Lőrinc: A miénk nem egyszerűen futballakadémia, hanem egy komplett sportfalu

E-újság
5 órája

Pénteki sportműsor: DVTK–Ferencváros az NB I-ben

Minden más foci
5 órája

Győzelemmel zárta az évet a Magyar Futsal Akadémia

Labdarúgó NB I
5 órája

Van Gerwenre ráijesztett japán ellenfele, Sherrock simán kikapott Chisnalltól a darts-vb-n

Egyéb egyéni
5 órája

A remény tartománya – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
5 órája

Listaünnep – Csinta Samu publicisztikája

Egyéb egyéni
5 órája

A Getafe kiesett; az Athletic Bilbao hosszabbítás után jutott tovább a Király-kupában

Spanyol labdarúgás
6 órája

Kézilabda: Szűcsék ellen szakadt meg Hanuszék rossz sorozata – körkép

Kézilabda
6 órája
Ezek is érdekelhetik