Úszó-vk: Hosszú 100 m vegyesen és 200 m pillangón is aranyérmes

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.10.04. 18:26
Hosszú Katinka megszerezte a 400. és 401. egyéni vk-érmét is (Fotó: Tumbász Hédi)
Hosszú Katinka az első helyen zárt a nőknél 100 méter vegyesen a Duna Arénában zajló budapesti rövid pályás úszóvilágkupa délutáni fináléjában, ezzel begyűjtötte a 400. egyéni vk-érmét! Háromszoros olimpiai bajnokunk nem sokkal később 200 méter pillangón is diadalmaskodott. A férfiaknál 400 méter gyorson Holló Balázs a hatodik, Verrasztó Dávid a hetedik, Bernek Péter a nyolcadik lett, míg 100 méter vegyesen Dudás Dániel a 7., Földházi Dávid pedig a 8. helyen végzett. Férfi 200 méter háton Telegdy Ádám negyedikként, Bernek Péter hetedikként csapott a célba, később Cseh László 5. lett 100 méter pillangón, végül férfi 50 méter gyorson Lobanovszkij Maxim szintén az 5.

A nőknél 100 méter vegyesen Hosszú Katinka a négyes pályáról indult, és fél távnál a második helyen fordult. Háromszoros olimpiai bajnokunk végül óriásit hajrázott, 57.64-gyel megnyerte a versenyét Sarah Sjöström előtt, s ezzel egyben a 400. egyéni vk-érmét szerezte meg.

A férfiaknál 400 méter gyorson Verrasztó Dávid, Holló Balázs és Bernek Péter volt érdekelt a döntőben. Verrasztó és Bernek sem rajtolt túl jól, a folytatásban pedig hátrányuk az élen úszókhoz képest folyamatosan nőtt. Holló Balázs a hatodik, Verrasztó Dávid a hetedik, Bernek Péter pedig a nyolcadik lett végül.

Férfi 100 méter vegyesen Dudás Dániel mellett Földházi Dávid csobbant medencébe a fináléban. Ebben a számban sem lett érmesünk – Dudás kerek 54 másodpercet úszott, ami a hetedik helyre volt elég, míg Földházi a nyolcadik helyen zárt 54.01-gyel.

Férfi 200 méter háton Telegdy Ádám és Bernek Péter indult. Telegdy 1:53.20-szal negyedikként csapott a célba, Bernek a hetedik lett, ő 1:55.82-t úszott.

A női 200 méter pillangó volt a leginkább „magyaros” szám a délutáni programban, Hosszú Katinka mellett Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka és Szilágyi Liliána is döntőzött! Két forduló után Jakabos volt legelőrébb a mieink közül, a második helyen, 150 métert követően viszont már Hosszú állt a legjobban. Az utolsó 50 méteren nagy volt a harc az élen, és a végén ezúttal is Hosszú Katinka örülhetett, aki a második aranyérmét nyerte a nap folyamán.

„Mintha nem is egy világkupa lenne, ezek itt örömúszások. Ez a hetedik vk-sorozatom, de itthon teljesen más úszni – kezdte értékelését Hosszú. – A száz vegyest ugyanakkor nagyon elrontottam. Alapvetően nem vagyok egy sprinter alkat, Sarahnak (Sjöström) pedig pont ez az erőssége, ki is használta és gyorsabban is kezdett, mint én. Arra azért büszke vagyok, hogy a hajrával sikerült korrigálnom és nyernem. Kicsit görcsösre sikerült, mert itthon mindig nyerni szeretnék, és úgy voltam vele, hogy a négyszázadik érmem azért ne legyen ezüst...” – mondta, majd hozzátette, a 200 méter pillangón már minden úgy történt, ahogyan azt eltervezte.

Jakabos (2:06.68) 5. lett, Szilágyi 2:07.19-cel a hatodik, Kapás 2:09.61-gyel a hetedik helyen végzett.

A férfi 100 méter pillangó fináléjában Chad le Clos diadalmaskodott – a számban elinduló Cseh László 51.23-at úszott, ami az ötödik pozícióra volt elég. A napot a férfi 50 méter gyors zárta, ennek döntőjében hazai részről Lobanovszkij Maxim állt rajtkőre, s 21.25-tel ugyancsak ötödikként végzett.

A sztárfutamban hatalmas csatában világbajnoki bronzérmes gátfutónk, Baji Balázs nyert, az MTK legendája, Torghelle Sándor lett a második. Eric Moussambani, alias Eric, az angolna nem sok vizet zavart, de azért az ötödik helyre (a hétből) odaért.

A világkupában az egyéni számok győztesei 1500, a másodikok 1000, a harmadikok 500, a negyedikek 400, az ötödikek 300, a hatodikok 200 dollárt kapnak, míg a váltóknál az első hármat díjazzák, 3000, 2000 és 1000 dollárral. A világkupa összesített győztese 150 000, a második 100 000, a harmadik 50 ezer dollárral gazdagodik.

ÚSZÁS
VILÁGKUPA, BUDAPEST, DUNA ARÉNA
1. NAP, DÖNTŐK

Férfi 400 m gyors, döntő: Holló Balázs 3:44.67-es idővel a 6.,Verrasztó Dávid 3:46.42-vel a 7., Bernek Péter 3:47.46-tal a 8. helyen zárt.
Női 100 m vegyes, döntő: Hosszú Katinka 57.64-gyel aranyérmet szerzett.
Férfi 100 m vegyes, döntő: Dudás Dániel (54.00) a 7., Földházi Dávid (54.01) a 8. lett.
Férfi 200 m hát, döntő: Telegdy Ádám (1:53.20) a 4., Bernek Péter (1:55.82) a 7. lett.
Női 200 m pillangó, döntő: Hosszú Katinka 2:03.14-gyel nyert, Jakabos Zsuzsanna (2:06.68) az 5., Szilágyi Liliána 2:07.19-cel a 6., Kapás Boglárka 2:09.61-gyel a 7. helyen végzett.
Férfi 100 m pillangó, döntő: Cseh László 51.23-mal az 5. helyen ért be.
Férfi 50 m gyors, döntő: Lobanovszkij Maxim 21.25-tel ötödikként végzett.