KARÁDI ZOLTÁN, LIPICZKY ÁGNES 2021.08.05 09:03 Frissítve: 2021.08.05 10:49

Tokió 2020: az élmezőnyben öttusázónőink a körvívás után

A vívás rangsoroló szakaszával megkezdődtek a női öttusázók küzdelmei a tokiói olimpián. A mezőnyben két magyar, Gulyás Michelle és Kovács Sarolta is ott van, ők egyaránt 20 győzelemmel és 15 vereséggel zártak.

Gulyás Michelle (balra) és Kovács Sarolta egyaránt 20 győzelemmel és 15 vereséggel zárta a körvívást (Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI)

A magyar lányok ezzel a mérleggel holtversenyben a hatodik helyen végeztek a 36 tagú mezőnyben és teljesítményükért 220 pontot kaptak. A verseny holnap folytatódik az úszással (7.54, 8.00), a bónusz vívással (8.45), a lovaglással (10.15) és a kombinált számmal (12.30).

„Alapvetően ez nem volt rossz vívás egyik lánytól sem. Gulyás Michelle arcán az elején látszott a bizonytalanság, az izgalom, de ennek ellenére jöttek a tusok és ez a félénkség átcsapott tűzbe, elkezdett kimondottan jól vívni. Már plusz ötös eredménnyel ment, ami után érdekes szituáció alakult ki, folyamatosan egált vívott, vagyis az egyik asszóját nyerte, a másikat elvesztette az adott körben. Igazából nagyon küzdelmes volt számára ez a szám, rendesen megdolgozott ezért az eredményért, ami az ő szempontjából azt jelenti versenyben van a dobogóért. Kovács Saci rosszul kezdett, bizonytalan volt, nem találta önmagát, de sikerült kirántani magát ebből a helyzetből, igaz, az ő vívása jobban hullámzott, mint Michellé, Saci két asszót nyert, majd kettőt veszített, ezzel a sormintával menetelt el a húsz győzelemig. Az ő esetében ez a szám azt jelenti, extrát kell nyújtania a futópályán ahhoz, hogy pontszerző helyen zárhasson, de ez egy olimpia, ahol bármi megtörténhet, pénteken meglátjuk, ki, hogyan bírja a téthelyzetet, a nyomást, a meleget, s kinek lesz szerencséje a lovaspályán" – mondta Kállai Ákos, a nők szövetségi kapitánya.

„Van bennem hiányérzet, mert kevés kellett volna a nagyon jó víváshoz, amellyel most az esélyesek között lehetnék. A húsz tus és a helyezésem sem mondható rossznak, sajnos volt egy-két mellészúrásom, de nem akarok ezen bánkódni. Az edzőmmel most átbeszéljük ezt a számot, lezárjuk és elrakom valahova magamban, mert holnap folytatódik a verseny” – nyilatkozta lapunknak Kovács Sarolta.

"Öttusában meghatározó vívás, mindenképpen pluszban szerettem volna vívni, és ez sikerült is, ami nagyon jó, és ahogy láttam, a mezőny szétszóródott. A folytatásra szeretnék mentálisan fókuszban maradni. Úgy érzem, jó formában vagyok, és most jönnek azok a számok, amelyekben igazán jó vagyok" –  vélekedett Gulyás Michelle.

Még a nap folyamán, 9.30-tól megrendezik a férfiak körvívását is, amelyben Kasza Róbert és Marosi Ádám képviseli színeinket.
2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.