Tokió 2020: Konta Johanna nem indul az eseményen

MTI/K. B.MTI/K. B.
Vágólapra másolva!
2021.07.14. 10:13
null
Konta Johanna kihagyja az olimpiát (Fotó: AFP)
A britek elsőszámú női teniszezője, Konta Johanna koronavírus-fertőzés miatt nem indul a tokiói olimpián – írja a Magyar Távirati Iroda.

 

A 30 éves játékos júniusban azért lépett vissza a wimbledoni bajnokságtól, mert a stábjának az egyik tagja pozitív vírustesztet adott. Mivel közeli kontaktnak számított, tíz napra karanténba kellett vonulnia.

A magyar származású sportoló – aki 38. a világranglistán – kedden közölte, hogy maga is elkapta a betegséget, két és fél hétig nem edzett, így nem tudott felkészülni az ötkarikás játékokra.

Korábban a nőknél többek között Serena Williams, Simona Halep és Bianca Andreescu, míg a férfiaknál Roger Federer, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Stan Wawrinka és Nick Kyrgios jelezte, hogy nem utazik el Japánba. A világelső Novak Djokovics wimbledoni diadala után úgy nyilatkozott, hogy még nem döntött a tokiói szereplésről.

Legfrissebb hírek

Djokovics nem viccel, még van benne két jó év

Tenisz
18 órája

Alcaraz kihagyja a rotterdami tornát, Marozsán és Fucsovics nem

Tenisz
2026.02.02. 21:03

Tommy Paul is játszik a mieink ellen a Davis-kupában hétvégén

Tenisz
2026.02.02. 19:19

Gálfi Dalma és Udvardy Panna is kiesett párosban az ostravai tornán

Tenisz
2026.02.02. 18:51

Novak Djokovics a rákbetegek támogatására ajánlotta fel az Australian Openen nyert pénzdíját

Tenisz
2026.02.02. 13:36

Két magyar az első ötvenben a férfi teniszezők világranglistáján

Tenisz
2026.02.02. 10:41

Bondár Anna nehéz győzelemmel kezdett a kolozsvári tenisztornán

Tenisz
2026.02.01. 20:49

Udvardy Panna nyolcaddöntős, Gálfi Dalma meccslabdáról kapott ki az ostravai tenisztornán

Tenisz
2026.02.01. 20:39
Ezek is érdekelhetik