Tokió 2020: két fiatal viszi a japán zászlót a megnyitón

M. D.M. D.
2021.07.05. 08:57
A kosárlabdázó Hacsimura Rui és a birkózó Szuszaki Jui viszi majd a házigazda japánok zászlóját a július 23-án kezdődő tokiói olimpia megnyitóján – írja az MTI.

Mindkét sportoló a fiatalabb generáció képviselője, az észak-amerikai bajnokságban (NBA) szereplő Washington Wizards légiósa, Hacsimura 23, a világbajnok Szuszaki 22 éves.

Most először minden ország küldöttségét két zászlóvivő, egy-egy férfi és nő vezeti majd fel a megnyitón. Magyar részről a hetedik olimpiájára készülő vívó, Mohamed Aida és az ötödször résztvevő úszó, Cseh László viszi majd a zászlót.

A tokiói játékokat eredetileg tavaly rendezték volna, de a koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztották. A július 23-i rajt után a versenyek augusztus 8-ig tartanak.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Megnyitották harmadszor is, perceken belül kezdődilk az USA–Paraguay

Foci vb 2026
2026.06.13. 02:54

Kanadában is megnyitották a világbajnokságot – galéria

Foci vb 2026
2026.06.12. 20:30

Shakira, J Balvin és a többiek – ilyen volt a vb megnyitója

Foci vb 2026
2026.06.11. 20:40
Ezek is érdekelhetik