Tokió 2020: Thomas Bach májusban Japánba látogat

Thomas Bach (Fotó: AFP)
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke májusban Japánba látogat, és találkozik Szuga Josihide miniszterelnökkel – írja az MTI.
A német sportvezető alig több mint két hónappal a július 23-i nyitóünnepség előtt, május 17-én Hirosimában részt vesz az olimpiai láng váltófutásában, másnap pedig a miniszterelnökkel megerősítik elkötelezettségüket a tavalyról idén nyárra halasztott tokiói olimpia biztonságos megrendezése mellett.
Bachnak tavaly november óta ez lesz az első látogatása Japánban, és Szuga Josihidén kívül tárgyal majd az olimpia és paralimpia szervezőbizottságának elnökével, Hasimoto Szeikóval, valamint Koike Juriko tokiói kormányzóval is.
(MTI)
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





