Tenisz: Babos nagy csatában kikapott Cseng Csiétől

2013.09.18. 12:10
Babos Tímea a kínai Kantonban zajló női tenisztorna második fordulójában két szoros játszma után vereséget szenvedett a hazai pályán játszó Cseng Csiétől.

A Varvara Lepchenko elleni győzelmet követően Babos Tímeára újabb nehéz ellenfél várt Cseng Csie személyében, a kínai játékos jelenleg csak az 56. a világranglistán, de huzamosabb ideje az élmezőnyben van, és korábban volt a 15. is. Az első szett – mint a magyar játékos tegnapi mérkőzésének mindkét játszmájában – csak a végjátékban dőlt el, és végül Cseng Csie örülhetett, miután harmadszor is brékelni tudott, és 7:5-tel előnybe került. Más kérdés, hogy mindezt tette hét győztes játék után, mert 5:0-ra még Babos vezetett a meccs elején...

A második szett kiegyenlített játékot hozott, Cseng Csie brékelt és sokkal jobban jöttek az első szervái, ennek ellenére Babos rendre megszorongatta őt a adogatójátékánál. A hatodik fogadóelőnyt sikerült is kihasználnia a soproni lánynak, így 4:4-ről kezdődött a szett hajrája. 5:5-nél a 30 éves kínai két bréklabdához jutott, és a másodikat ki is használta, kiszerválni azonban nem tudta a meccset, Babos ismét visszabrékelt, így jött a rövidítés.

A tie-break pocsékul kezdődött a magyar játékos számára (0–4), innét pedig már nem volt visszaút: Cseng Csie 7:5, 7:6 (7–1)-re nyert, és továbbjutott, míg Babos egy jó ellenféllel szembeni küzdős meccs tapasztalatával gazdagodott.

WTA-TORNA, GUANGZHOU INTERNATIONAL WOMEN, KANTON (235 000 dollár, kemény pálya)