Roland Garros: kiesett Babos, nem lesz magyar a női egyes főtábláján

SZ. R.SZ. R.
2021.05.26. 16:15
Babos Tímea a selejtező második körében búcsúzott a Roland Garroson (Fotó: AFP, archív)
Két szettben, 6:3, 7:5-re kikapott Babos Tímea (MTK Budapest) a horvát Ana Konjuhtól (WTA-144.), így kiesett a francia nemzetközi teniszbajnokság, a Roland Garros selejtezőjének második körében.

A magyar teniszezőnő az első körben a kínai Ju Hsziao-tit győzte le 6:4, 2:6, 7:6-ra, de a második mérkőzésén nem bírt ellenfelével. A horvát három játék után már 3:0-ra vezetett,Babos ezt követően visszajött a szettbe, de 4:3-nál ismét elbukott egy adogatást, így Konjuh lezárta az első játszmát.

A második szettben Babosnak jött ki jobban a lépés, 4:1-re is vezetett, de ellenfele ledolgozta a brékhátrányt, ráadásul 5:5-nél magához vette az előnyt, és a mérkőzésért adogathatott. Ekkor három meccslabdát is hárított a magyar teniszezőnő, de végül a horvát diadalmaskodott (5:7).

Babos Tímea a mérkőzésen három ászt ütött, viszont emellett nyolc kettős hibája volt. Az első szervákat 61 százalékban beütötte, ellenfele 77 százalékos (43 ütésből 33 pont) arányával szemben ő csak a labdamenetek 60 százalékát (43/26) nyerte meg.

A magyar egyéni indulók közül már az első körben búcsúzott Gálfi Dalma a horvát Jana Fett elleni 3:6, 6:1, 4:6-os, majd Jani Réka a luxemburgi Mandy Minella elleni 2:6, 3:6-os eredménnyel.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (34367215 euró, salak)