Djokovics könnyű sikerrel kezdett Monte-Carlóban

H. Á.H. Á.
2024.04.09. 21:41
Djokovics könnyű győzelemmel kezdte a salakos szezonját (Fotó: Getty Images)
A Monte-Carlóban zajló 1000-es besorolású férfi tenisztornán megkezdte szereplését a világelső Novak Djokovics, aki az orosz Roman Szafiullin ellen már a harmadik fordulóba jutott, ahogy az ötödik kiemelt Alexander Zverev is, aki az osztrák Sebastian Ofnert múlta felül.

Idei első salakpályás mérkőzésén lépett pályára a szerbek világelső teniszezője, Novak Djokovics a monte-carlói 1000-es mesterversenyen, és a szerb klasszisához méltóan játszott a világranglistán 41. orosz Roman Szafiullin ellen: az első játszmában gyorsan elhúzott 4:0-ra, majd le is zárta a játszmát 6:1-re. A második játszmában sem hagyott sok kétséget a szerb világelső a találkozó kimenetele felől, igaz, az orosz ekkor eggyel több játékot nyert meg, ám ez kevésnek bizonyult, Djokovics 6:2-re hozta a szettet, s 71 perc játékkal jutott a legjobb 32 közé. Ahol a francia Arthur Filst két játszmában búcsúztató olasz Lorenzo Musetti lesz az ellenfele – Djokovics legutóbb egy hónapja találkozott olasz ellenféllel 1000-es torna  harmadik fordulójában: Indian Wellsben óriási meglepetésre kikapott Luca Narditól.

Szintén ott van a legjobb 32 között az ötödik kiemelt német, Alexander Zverev, aki az osztrák Sebastian Ofnert győzte le 79 perc alatt 6:3, 6:4-re, és a másik német Jan-Lennard Struff is már a harmadik fordulóban van, ő Borna Coricot verte meg egy szorosabb és egy egyértelmű játszmában.

A többiek még az első fordulóban küzdöttek kedden, búcsúzott a szabadkártyával induló háromszoros Grand Slam-győztes Stan Wawrinka, miután 6:3, 6:0-ra kikapott az ausztrál Alex de Minaurtól, és szintén véget ért a torna a chilei Nicolás Jarry számára, akit az argentin Tomás Martin Etcheverry múlt felül.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (5 950 575 euró, salak)