Tenisz: Djokovics Belgrádban megnyerte pályafutása 83. tornáját

H. Á.H. Á.
2021.05.29. 18:03
A világelső szerb Novak Djokovics nyerte meg az 511 ezer euró (178.6 millió forint) összdíjazású salakpályás belgrádi férfi tenisztornát, míg Parmában Sebastian Korda győzött a salakos viadal döntőjében. A hölgyeknél a strasbourgi salakpályás versenyt a cseh Barbora Krejcíková nyerte – jelentette az MTI.

A szülővárosában szereplő szerb sztár a szombati fináléban két játszmában múlta felül a szlovák Alex Molcant. Az első szettet nem az döntötte el, hogy ki tud fogadóként gémet nyerni, hanem az, hogy ki tud adogatóként, ugyanis Djokovics háromszor, míg riválisa négyszer vesztette el a saját szervajátékát. A folytatásban a hazai teniszező 3:2-nél brékelt, de Molcan rögtön megismételte ezt a bravúrt, azonban a világelső újabb brékjére már nem tudott válaszolni.A 34 éves Djokovics pályafutása 83. trófeáját emelhette a magasba.

ATP 250-ES TORNA, BELGRÁD (511 000 euró, salak)
ELŐDÖNTŐ

Djokovics (szerb, 1.)–Molcan (szlovák) 6:4, 6:3

Sebastian Korda nyerte a 480 ezer euró (167.2 millió forint) összdíjazású parmai salakpályás férfitornát.

A 20 éves amerikai játékos a szombati döntőben az olasz Marco Cecchinatót verte két játszmában úgy, hogy egyszer sem vesztette el a saját adogatójátékát, ellenben fogadóként három gémet nyert.Korda pályafutása első trófeáját emelhette magasba.

ATP 250-ES TORNA, PARMA (480 000, salak)
DÖNTŐ

Korda (amerikai)–Cecchinato (olasz) 6:2, 6:4

Barbora Krejcíková diadalmaskodott a 235 ezer dollár (67 millió forint) összdíjazású strasbourgi salakpályás viadalon. Az ötödik helyen kiemelt cseh játékos két játszmában múlta felül a román Sorana Cirsteát a szombati fináléban, amely 101 percig tartott. A 25 éves Krejcíková a harmadik WTA-döntőjén az első sikerét aratta.

WTA-TORNA, STRASBOURG (235 238 euró, salak)