US Open: Babos továbbjutott, Fucsovics öt szettben kiesett

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.08.29. 06:57
Babos Tímea három szoros játszmában győzött (Fotó: MTI)
Babos Tímea sikerrel vette hétfőn az első fordulót az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon (US Open) – három játszmában legyőzte a svájci Viktorija Golubicot –, míg Fucsovics Márton ötszettes mérkőzésen kikapott a francia Nicolas Mahut-től.

A világranglistán 59. helyezett Babos Tímea az első szettben 2:1-nél ötödik bréklabdáját kihasználva fogadóként nyert játékot, de a 45 pozícióval mögötte álló riválisa 4:4-nél utolérte őt. A magyar játékos ennek ellenére játszmaelőnybe került, mert a lehető legjobbkor, 6:5-nél ismét elvette ellenfele adogatását (7:5).

A folytatásban 5:5-ig fej fej mellett haladtak a felek, mígnem a Baboshoz hasonlóan 24 éves Golubic került brékelőnybe, majd megnyerte saját szervajátékát is, azaz egyenlített (5:7).

Az utolsó felvonásban rosszul kezdett Babos, rögtön elvesztette az adogatását. A kulcsjáték 2:4-nél volt, amikor Babos három bréklabdát hárítva nyerte meg a szervajátékát, s ez olyan lökést adott neki, hogy egyenlítenie is sikerült, majd 6:5-nél első mérkőzéslabdáját kihasználva lezárta a 2 óra 25 perces találkozót (7:5).

A két teniszező másodszor mérte össze a tudását, tavaly áprilisban szintén Babos győzött. A magyar játékos az idén először nyert mérkőzést egyesben Grand Slam-tornán.

„Eláll a szavam, nagyon nagy meccs volt – osztotta meg örömét Babos a saját honlapján, a babostimea.hu-n. – Végre egy olyan küzdős és nehéz mérkőzés, amely a végén az én javamra fordult! Nagyon-nagyon örülök ennek! Nem is nagyon szeretnék belemenni a meccs részleteibe. Csak az számít, hogy győztem! Jól bírtam fizikailag, kiküzdöttem a továbbjutást. Tényleg nagyon-nagyon happy vagyok!”

MARIJA SARAPOVA LESZ BABOS TÍMEA KÖVETKEZŐ ELLENFELE

A világranglista-második Simona Halep is lehetett volna Babos következő riválisa, csakhogy Marija Sarapova legyőzte. A nyitó forduló slágermérkőzése a várt színvonalas küzdelmet hozta, amelyben 2 óra 46 perc alatt kerekedett felül a US Open 2006-os bajnoka. Az orosz sztár háromjátszmás diadalát követően percekig sírt.

Az ötszörös GS-győztes, volt világelső teniszező április óta versenyez, miután letöltötte 15 hónapos eltiltását, amelyet doppingvétség – meldonium használata – miatt kapott. Azóta több tornán szabadkártyával indult, de a Roland Garroson és Wimbledonban nem játszhatott. A világranglistán jelenleg 146. Sarapova legutóbb a 2016-os Australian Openen vett részt Grand Slam-viadalon, míg a US Openen 2014-ben indult ezt megelőzően.

Marija Sarapova nagyágyút győzött le (Fotó: AFP)

ÖTJÁTSZMÁS DRÁMÁBAN VESZÍTETT FUCSOVICS MÁRTON

Fucsovics Márton az egyik legnehezebb ellenfelet kapta a selejtezőből érkezettek közül, Nicolas Mahut (115.) két hellyel megelőzi őt a legfrissebb világranglistán. Az első szettben a 35 éves francia 3:0-ra elhúzott, majd brékelőnyét megtartotta (6:3). Úgy nyerte meg a nyitó játszmát, hogy abban összesen öt pont lett az övé fogadóként.

A második szettben fordult a kocka, Fucsovics került 3:0-s előnybe – pedig az első játékban négy bréklabdát is hárítania kellett –, és ő rátett még egy lapáttal, hiszen 5:2-nél újból elvette ellenfele adogatójátékát (2:6).

A harmadik játszmában 4:4-ig mindketten megnyerték a szervajátékaikat, akkor Fucsovics megingott, s Mahut élt a lehetőséggel (6:4).

A magyar teniszező azonban nem adta fel, rögtön brékkel indította a folytatást, és ahogy a második szettben, úgy a negyedikben is 5:2-nél fogadóként zárta le a játszmát. (2:6).

A meccset eldöntő ötödik szettben mindkét fél előtt adódtak bréklehetőségek, szám szerint Fucsovicsnak négy, Mahut-nak három, de ezek kihasználatlanul maradtak, így a rövidítés döntött, melyben a 35 éves francia bizonyult jobbnak 7–3-ra (7:6).

Fucsovics Márton nagyot küzdött, de kiesett (Fotó: MTI)

Mahut, aki három éve volt már 37. is a világranglistán, szerdán a 20. helyen kiemelt spanyol Albert Ramosszal találkozik a következő körben.

Kiesett a spanyol David Ferrer is: a 21. helyen kiemelt játékost a kazah Mihail Kukuskin múlta felül négy játszmában. A 2014-ben győztes Marin Cilic ugyancsak négy játszmában győzte le az amerikai Tennys Sandgrent.

KONTA MÁRIS KIESETT, VENUS WILLIAMS 19–0-NÁL TART

Vissza a hölgyekhez: az egyaránt kétszeres Grand Slam-bajnok Petra Kvitová és Garbine Muguruza is győzelemmel kezdett.

A kétszeres wimbledoni bajnok cseh játékos az első fordulóban két szoros játszmában verte meg a korábbi világelső szerb Jelena Jankovicsot, míg a tornán a világelsőségért is harcoló, idei wimbledoni bajnok spanyol Muguruza a hazai közönség előtt szereplő Varvara Lepchenko ellen diadalmaskodott két szettben.

A brit színekben induló, hatodik kiemelt Konta Johanna három szettben kikapott a szerb Alekszandra Krunicstól, Venus Williams ellenben 6:3, 3:6, 6:2-re legyőzte a szlovák Viktoria Kuzmovát. A 37 éves amerikai teniszezőnek 19–0 a mérlege a számára hazai Grand Slam-torna első fordulójában.

Az idén 9. kiemeltként induló Venus Williams 1997-ben indult először a US Openen, amelyet 2000-ben és 2001-ben megnyert egyesben.

US OPEN, NEW YORK (50 400 000 dollár, kemény pálya)