Többek között saját maga óriási meglepetésére elbúcsúzott az amerikai nyílt nemzetközi teniszbajnokság, a US Open küzdelmeitől a torna első fordulójában a negyedik helyen kiemelt amerikai Andy Roddick, de rajta kívül csak az előzetes rangsor huszadik helyezettje, a spanyol Juan Carlos Ferrero búcsúzott a kedd éjszakai, szerda hajnali mérkőzések során. A nők között pedig még ennyi meglepetés sem történt.
Andy Roddick foghatja a fejét - régen szenvedett ilyen meglepő vereséget
Andy Roddick foghatja a fejét - régen szenvedett ilyen meglepő vereséget
Pedig a születésnapját éppen kedden ünneplő, 2003-ban Flushing Meadowsban diadalmaskodó Roddick egy napja még hogy fogadkozott… "Érzek magamban annyi erőt, hogy legyőzzem Roger Federert" - mondta, ám annyi energia sem volt benne, hogy a luxemburgi Gilles Mülleren túllépjen.
Három igen szoros, rövidítéses szettben bukott el, szorosabban nem is tudott volna - de harmadik tie-breakben már csak egy pontra futotta erejéből. Akkorra elkészült a lelkierejével is.
Pedig az első játszmában még vezetett 5-2-re, 5-3-nál pedig a szettért szerválhatott, de elbukta az adogatójátékát. "Ha simán behúzom az első szettet, talán nyertem volna, ki tudja? Csak magamat hibáztathatom, mert irányítottam a játékot, de hagytam Müllert feljönni. És ő is nagyon feljavult, ami mindenképpen dicséretére válik. A lényeg az, hogy összeszedte magát, és elkezdte nyerni a pontokat, én meg elvesztettem őket."
"Soha nem érkeztem még Grand Slam-tornára ilyen jó formában, úgyhogy teljesen váratlanul ért ez a vereség. Nem is emlékszem, éreztem-e magam valaha ilyen rosszul vesztes meccs után. Bármit megadnék, hogy pár órával visszapörgethessem az időt" - kesergett az amerikai.
Legyőzője, a világranglista 68. helyén álló Müller az idei wimbledoni tornán is szerzett már egy nagy skalpot: akkor Rafael Nadalt győzte le a második fordulóban, és most sem volt szívbajos. "Persze, nagy sztár, de számomra csak egy újabb ellenfél. Ő is meber, nem tekintek rá másként, mint a többiekre" - árulta el a biztos kezű luxemburgi. "Nem játszottam valami felülmúlhatatlanul, de azért elég jól ment. Próbáltam kockáztatni, és bejött" - értékelte saját teljesítményét az első forduló legnagyobb meglepetését okozó Müller, aki egy műhelytitkot is elárult, amellyel Roddick félelmetes szervái ellen védekezett: "Az utolsó rövidítésben csak kiválasztottam az egyik oldalt, és oda vártam a labdát. Minden alkalommal eltaláltam." Tudományos…
Andy Murray nehéz másodpercei
Az amerikaiak üdvöskéje mellett az angol tenisz reménységének is nehéz estéje volt: a 18 esztendős Andy Murray élete első US Open-mérkőzésének ötödik szettjében elhányta magát, miután nem azt a sportitalt fogyasztotta, amihez egyébként hozzászokott a gyomra. "Egy büfinek indult, de aztán nem az lett. Utólag viccesnek találom, de akkor elég ideges lettem, mert épp jól ment a tenisz és megakadt a lendületem" - emlékezett vissza a világranglista 122. helyezettje, akinek akciója után több, mint húsz percig takarították a pályát. Murray végül azért legyőzte a román Andrei Pavelt.
Kiesett viszont a 2003-as döntős Juan Carlos Ferrero: a 20. helyen kiemelt spanyol teniszezőt a francia Arnaud Clement győzte le, akinek a legjobb eredménye egy US Open-negyeddöntő, még 2000-ből.
Lindsay Davenport a végső győzelemre is esélyes lehet
Ami a nők versengését illeti, ott minden simán zajlott: sem kiemeltek bukása, sem gyomorpanaszok nem "színesítették" az eseményeket. Bár a 2. helyen rangsorolt amerikai Lindsay Davenportnak meggyűlt a baja a világranglista 40. helyén álló kínai Li Nával, a korábbi világelső két szettben diadalmaskodott. "Remélem, a következő meccseken már jobban fog menni a tenisz" - jelezte maga Davenport is, hogy még nem elégedett formájával. Az amerikai zsinórban a 15. US Openjén indul, és ez az 50. Grand Slam-torna, ahol pályára lép. Mint elárulta, sokat jár a fejében a visszavonulás: "Az elmúlt két évben már minden meccs után ott motoszkált a fejemben a gondolat: vajon ez lett volna az utolsó?"
Davenporton kívül a belga Justine Henin-Hardenne és az orosz Elena Gyementyjeva is két játszmában vívta ki a második fordulóba jutást, a svájc Patty Schnyernek viszont nem volt könnyű dolga: a szebb napokat is látott, 1995-ben és 1996-ban Flushing Meadowsban a legjobb négy közé jutó, 33 esztendős Conchita Martinezt győzte le három szettben. Martinez utoljára 1999-ben jutott túl a harmadik fordulón a US Openen…