Tour de Ski: négyesélyessé vált a férfiak versenye

2015.01.08. 17:41
Az olaszországi Toblachban szabad stílusú 15, illetve 25 kilométeres hendikepes versennyel folytatódott a sífutók Tour de Ski-sorozata. A nőknél a norvég Marit Björgen az ötödik szakaszon sem talált legyőzőre, a férfiaknál ugyan az éllovas Petter Northug diadalmaskodott, de három üldözője is két és fél másodpercen belül ért célba.

Björgen másfél perccel indult korábban honfitársnőjénél, Heidi Wengnél, a 15 km-es táv megtétele után azonban a különbség egy másodperc híján már kettő percre nőtt, pedig Weng a mezőny második legjobb idejét futotta, Björgennel azonban nem tudott mit kezdeni. A címvédő, ugyancsak norvég Therese Johaug hátránya pedig majdnem három perc.

A nők versenyével ellentétben a férfiaké hallatlanul szoros versenyt hozott: a korábbi éllovas norvég Petter Northug ért ugyan elsőként a célba, de közte és a negyedik orosz Jevgenyij Bjelov között két és fél másodperc különbség sem volt. A második helyen a svéd Calle Halfvarsson, a harmadikon pedig a címvédő Martin Johnsrud Sundby ért célba.

Pénteken pihenőnapjuk lesz a versenyzőknek, szombaton ugyancsak Olaszországban, de Val di Fiemmében a nőkre 10, a férfiakra pedig 15 kilométeres klasszikus stílusú etap vár majd.

A németországi Oberhofban Oroszország nyerte a férfiak 4x7.5 km-es sílövő váltóversenyét, mindössze 2.3 másodperccel megelőzve a norvégokat. A harmadik franciák hátránya már több mint másfél perc volt.