La Liga: sorozatban hatodszor győzött az Atlético Madrid

M. D.M. D.
2022.04.02. 23:03
Tovább tart Joao Félix jó formája, a portugál támadó ezúttal duplázott (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 4–1-re megverte hazai pályán a Levante győzelmének következtében az utolsó helyre visszacsúszó Deportivo Alavést a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában. A címvédőnél Joao Félix és a csereként beálló Luis Suárez is duplázott.

Az Atlético Madrid összeállítása: Oblak – Vrsaljko, Szavics, J. Giménez (Felipe, 86.), Mandava, Renan Lodi (Carrasco, a szünetben) – M. Llorente (M. Cunha, 73.), Kondogbia, Lemar (De Paul, a szünetben) – Joao Félix, Griezmann (L. Suárez, 61.)

Megható pillanatok előzték meg a mérkőzést: Diego Simeone édesapja, a múlt héten 80 éves korában elhunyt Carlos Simeone emlékére tartottak gyászszünetet, melynek során az Atlético Madrid vezetőedzőjét láthatóan hatalmukba kerítették az érzelmek. VIDEÓ ITT!

A fővárosi együttes aztán hamar megszerezte a vezetést, a 11. percben Joao Félix fejelt szép mozdulattal az Alavés kapujába. Utána sokáig nem esett újabb gól, majd a vendégek a 63. percben Gonzalo Escalante révén egyenlítettek.

Az utolsó húsz perchez érve 1–1-es állással érkeztünk meg, ám a hajrában a cserekét beálló Luis Suárez vezérletével a „matracosok” a maguk javára billentették a mérleg nyelvét. Az uruguayi csatár a 75. percben tizenegyesből talált be, majd Joao Félix második gólja után a legvégén Matheus Cunha tanítani való átadásából is eredményes volt – így alakult ki a 4–1-es végeredmény, az Atlético 2018 óta először nyert meg egymást követő hat tétmérkőzést.

Joao Félix jó formája mellett sem szabad szó nélkül elmenni: a portugál támadó a legutóbbi nyolc fellépésén nyolc kanadai pontot (hat gólt és két gólpasszt) ért el az Atleti színeiben, annyit, mint az azt megelőző 33 meccsén összesen.

Diego Simeone együttese a sikerével pontszámban utolérte a tabellán a második Sevillát, amely vasárnap az FC Barcelona otthonában lép pályára.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Atlético Madrid–Alavés 4–1 (Joao Félix 11., 82., L. Suárez 75., 90. – az elsőt 11-esből, ill. Escalante 63.)

Korábban játszották
Getafe–Mallorca 1–0 (Borja Mayoral 82.)
Levante–Villarreal 2–0 (Morales 69., 90+1.)
Celta Vigo–Real Madrid 1–2 (Nolito 52., ill. Benzema 19., 69. – mind a kettőt 11-esből) – BŐVEBBEN ITT!