BALÁZS DÁVID KÁROLY 2021.02.07 20:49 Frissítve: 2021.02.07 23:45

Gólzáporos mérkőzésen, hátrányból nyert a Barcelona

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában az FC Barcelona Lionel Messi vezérletével idegenben győzte le a Betist.

Messi beállítása volt a kulcs (Fotó: Getty Images)

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Betis–FC Barcelona 2–3 (
1–0)
Sevilla, Benito Villamarín Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Del Cerro C.
BETIS:
 Robles – Emerson, Mandi, V. Ruíz, Álex Moreno – Akouokou (G. Rodríguez, 75.), Guardado – Ruibal (Rodri, 65.), Fekir (Canales, 82.), Juanmi (Tello, 75.) – Iglesias (Loren, 82.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini
BARCELONA:
 Ter Stegen – Mingueza, R. Araújo (F. de Jong, 12.), Lenglet, Alba – Pjanic (Trincao, 57.), Busquets, Puig (Messi, 57.) – Griezmann, O. Dembélé, Braithwaite (Pedri, a szünetben). Vezetőedző: Ronald Koeman
Gólszerző: Iglesias (38.), V. Ruíz (75.), ill. Messi (59.), V. Ruíz (68. – öngól), Trincao (87.)

Kevés helyzetet hozott az első játékrész. Leginkább a Betis kontráiból alakult ki veszély, de a kapura egyik csapat sem volt túlságosan veszélyes. A 38. percben aztán Emerson húzott el a jobb szélen, becenterezte a labdát, amelyre Borja Iglesias remek ütemben érkezett, és közelről a kapus lába között a kapuba továbbított (1–0).

A fordulás után felélénkült a játék. Nagy változást Lionel Messi behozatala hozott, aki az 57. perben állt be, s két perccel később eredményes volt (1–1). A 68. percben már a katalánoknál volt az előny: a középre tett labdát Antoine Griezmann nem találta el jól, viszont a mögötte érkező védő, Victor Ruíz lábáról a labda így is a kapuba csorgott (1–2). Sokáig azonban nem örülhettek a katalánok, mert Ruíz pár perccel később már a másik kapu előtt is eredményes volt Nabil Fekir szabadrúgása után (2–2). Az utolsó fordulatot a Barcelona szolgáltatta: a 87. percben a Betis védelmének megingását kihasználva Francisco Trincao szerzett átlövésből gólt (2–3).

Jó szokásukat megtartották a csapatok, ezúttal is sokgólos mérkőzést játszottak egymással. A Barcelona győzelmének köszönhetően fellépett a tabella második helyére, míg a Betis a hetedik helyen áll.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc: Három perc a ráadás.

Francisco Trincao elé került a labda, aki hatalmas lövést eresztett el. Labdája egy védőn és a kapufán megpattanva került végül a kapuba. 2–3

87. PERC: GÓL – ÍME AZ ÖTÖDIK, ISMÉT VEZET A BARCA!

85. perc: Egy gól még hiányzik a szokásos gólterméshez.

82. perc: Nabil Fekir helyére érkezik Sergio Canales, míg Borja Iglesias helyére Loren érkezik.

79. perc: Messi szabadrúgása vágódott ki a sorfalról.

78. perc: Samuel Umtiti váltotta Sergio Busquetset.

77. perc: Öngól, gól és most sárga lap: ez V. Ruíz mai statisztikája eddig.

75. perc: Cristian Tello váltja Juanmit, míg Guido Rodríguez Paul Akouokout.

Nem úzta meg a szabadrúgást a Barca: Fekir beadására remek ütemben érkezett V. Ruíz, aki közelről fejjel vette be a kaput. 2–2

75. PERC: GÓL – VÍCTOR RUÍZ A MÁSIK KAPUBA IS BETALÁL! KIEGYENLÍT A BETIS!

74. perc: Fekirt buktatja Busquets még épp a tizenhatason kívül. Jogosan kijár a sárga lap!

72. perc: Tartja a labdát a Barca.

Messi passzát Griezmann nem találta el jól, ám a második hullámban érkező Víctor Ruíz lábáról balszerencsésen a hazai kapuba pattant a labda. 1–2

68. PERC: GÓL – A BETIS VÉDŐJÉRŐL A SAJÁT KAPUJÁBA PATTAN A LABDA!

66. perc: Dembélé ziccerét fogta hatalmas bravúrral Robles. Marad az 1–1!

65. perc: Rodri érkezett Aitor Ruibal helyére.

65. perc: Dembélé is „besárgult”.

63. perc: Messi beállásával folyamatosan veszélyeztet a Barcelona!

Alig, hogy beállt, rögtön gólt szerzett Messi. Az argentin klasszis Dembélé passzát követően nagyszerűen rúgta ki a bal alsó sarkot. 1–1

59. PERC: GÓL – LIONEL MESSI MÁRIS KIEGYENLÍT!

57. perc: Lionel Messi és Francisco Trincao is beáll. Ricard Puig Miralem Pjanic hagyta el a pályát.

56. perc: Fekir ugratta ki nagyszerűen Juanmit, aki ziccerben hibázott. Ter Stegen óriásit védett. Le is pacsizott vele a szélső!

54. perc: A szöglet után nem alakult ki veszély.

53. perc: Griezmann elől tisztáznak a védők. Szöglet.

51. perc: Lendületesen kezdi a második félidőt a Barca.

48. perc: Mingueza távoli lövését tornázta ki Robles. Hatalmas védés!

47. perc: F. de Jong kapott sárga lapot.

45. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Csere a szünetben: Martin Braithwaite helyére Pedri érkezik, Messi azonban nem...

UTOLSÓ NÉGY MÉRKŐZÉSÉN NÉGY GÓLT SZERZETT A BETIS TÁMADÓJA

45+4. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc: Jordi Alba középre tekerése után Braithwaite fejéről kerül az alapvonalon túlra a labda.

45+2. perc: Braithwaitet buktatja Emerson.

45. perc: Négy perc a ráadás. Sok volt az ápolás.

44. perc: Remekül ül eddig Manuel Pellegrini taktikája.

41. perc: Griezmannt ugratták ki a társak lesről. Egyelőre a Barca nem tud lapos passzokkal a Betis védelme mögé kerülni.

Emerson futotta meg Jordi Albát, majd adta be laposan a labdát, melyre Borja Iglesias remek ütemben érkezett és Ter Stegen lábai között a kapuba passzolt. 1–0

IGLESIAS GÓLÖRÖME

38. PERC: GÓL – BORJA IGLESIAS TALÁLATÁVAL VEZET A BETIS!

37. perc: A Betis magasan feltolt védelmét nehezen tudja átjátszani a Barca.

34. perc: Borja Iglesias szerzett labdát, ám a támadó döntő pillanatban rosszul passzolt. A Betis kontráiban benne van a veszély!

33. perc: Hazai kontra végén Juanmi passza volt pontatlan.

30. perc: Fél óra elteltével egy-egy nagyobb helyzetet alakítottak ki a csapatok.

28. perc: Jordi Alba beadása után Lenglet fejelt méterekkel mellé. Nagy helyzet volt ez is!

28. perc: A Barcelona végezhet el szögletet.

25. perc: Juanmit találták meg a társak középen, ám a bal szélső fejese elkerülte a katalánok kapuját. Az eddigi legnagyobb helyzetet jegyezhettük fel!

23. perc: Nagyobb volt az ijedtség, mint a sérülés. Mandi folytatni tudja!

22. perc: Újabb sérülés, ezúttal a hazai oldalon. Mandi ült le a földre, ebből is csere lesz!

21. perc: Mingueza középre tett labdája Braithwaite mögé érkezik, így nincs helyzet.

18. perc: Dembélé labdájába lépnek bele.

17. perc: A hazaiak kb. 30 méteren húzzák meg a védelmüket.

15. perc: A sérülés óta többet van a labda a Betisnél.

12. perc: A szöglet nem hordozott veszélyt.

12. perc: Hazai szöglet és vendég csere:  Frenkie de Jong áll be a sérült játékos helyett.

11. perc: A cseréig 10 emberrel játszik a Barca.

10. perc: Ebből csere lesz.

9. perc: Sorscsapás ez a sérülés. Araújo az egyik legjobb formában lévő katalán védő, ráadásul nélküle is sok sérültje van a Barcának.

8. perc: Egy rossz mozdulat következtében megsérült Araújo. Ápolni kell.

7. perc: Álex Morenot ugratták ki remek ütemben a társak, de a becenterezése nem volt pontos.

5. perc: Mingueza beadását vágták ki a hazaiak.

3. perc: Lendületesen indul a találkozó.

1. perc: Lionel Messi a kispadon kapott ma helyet.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Betis zöld-fehér, míg az FC Barcelona gránátvörös-kék mezben látható.

ELŐZMÉNYEK

Sorozatban hatodik bajnoki győzelmükre készülnek Lionel Messiék. A Király-kupában szerdán drámai mérkőzésen jutottak tovább a Granada ellen, így nagy önbizalommal várhatják a mai ütközetet.

A Real Betis a Barcához hasonlóan jó formának örvend – habár az Athletic Bilbao ellen tizenegyesekkel kiestek a kupában –, főleg hazai pályán: Manuel Pellegrini csapata az elmúlt öt bajnokiján tizenegy pontot szerzett, és hazai pályán öt mérkőzés óta nem talált legyőzőre. A Benito Villamarín Stadionban élvonalbeli találkozón azonban 2008-ban nyert utoljára a katalánok ellen. Ha a hazai siker nem is lenne papírforma, a sokgólos, jó mérkőzés annál inkább, hiszen a legutóbbi hat egymás elleni mérkőzésük közül felváltva öt és hét gól született. Ha folytatódik ez a sorminta, akkor ma sem fogunk unatkozni!

Az FC Barcelona a bajnokságban az elmúlt öt meccsét nyerte, az idegenbeli mérleg pedig szintén ugyanilyen jó, ötből öt győzelem. A sérültek azonban továbbra is hátráltatják a katalánokat: Gerard Piqué, Philippe Coutinho, Ansu Fati továbbra sem bevethető, míg Sergi Roberto újra megsérült, így ő sem áll rendelkezésre.

A két csapat őszi találkozóján a Barcelona 5–2-re nyert.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BETIS–FC BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

2021.04.22 21:05:56

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Öt gólt vágva nyert odahaza a Barca a Getafe ellen, és tovább harcol a bajnoki címért, nem is rossz esélyekkel!

2021.04.21 21:51:27

Spanyol labdarúgás P. K.

A meccs előtt még a Szuperliga volt a téma, de aztán a királyiak francia csatára került a középpontba.

2021.04.18 20:28:46

A roppant tartalékos Real Madrid elveszített két pontot a kiesés elől menekülő kiscsapat otthonában.

2021.04.17 21:09:22

Pár napon belül a második Király-kupa döntőjét is elbukta a Bilbao, ezt most igazán emlékezetes körülmények között.