Király-kupa: a Sociedad kiejtette az Atlético Madridot

K. B.K. B.
2022.01.19. 22:51
A Real Sociedad kiejtette az Atléticót a kupából (Fotó: AFP)
A Real Sociedad hazai pályán 2–0-s sikert ért el az Atlético Madrid ellen a spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjében, így a fővárosi csapat kiesett.

Az Atlético Madrid a Rayo Majadahonda ellen elért 5–0-s sikerrel, míg a Real Sociedad a Leganés felett aratott 3–2 győzelemmel jutott be a legjobb 16 közé. A két csapat egyaránt 33 ponttal a negyedik és az ötödik helyen áll a bajnokságban – Diego Simeone együttese tanyázik előrébb –, így kiélezett összecsapásra lehetett számítani a kupában.

De a „matracosoknak” nem ment jól a játék, alig-alig tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, ráadásul a 80. percig kaput eltaláló lövésük sem volt. Ellenben a Sociedadnak! A hazaiak Adnan Januzaj révén a 33. percben előnyhöz jutottak, s a különbséget a második félidő legelején Alexander Sörloth növelte kettőre. Az utolsó tíz percben megindult az Atlético, de a gólszerzés nem sikerült, így el kellett könyvelnie a 2–0-s vereséget és az ezzel járó búcsút a Király-kupa 2021–2022-es kiírásától.