Primera División: otthon nyert az Osasuna, Vadócz csereként játszott

2010.02.07. 18:58
Címkék
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában tíz emberrel fordított és nyert az Almería hazai pályán a Sporting Gijón ellen. Vadócz Krisztián kispados volt, és a 91. percben lépett pályára a vendéglátóként három pontot begyűjtő Osasunában.

Óriási lehetőséghez jutott a mérkőzés elején az Almería vendégeként pályára lépő Sporting Gijón, hiszen Chico kiállítását követően már a 11. percben emberelőnybe került, majd a hazai középhátvéd által elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Diego Castro váltotta gólra. Három perccel később azonban egyenlítettek a tíz emberrel játszó hazaiak, akik a félidő hajrájában a vezetést is átvették, majd a hajrában biztossá tették győzelmüket. A vendégek nehezen viselték sorsuk alakulását, a végjáték két vendégkiállítást hozott: a 80. percben Barralt, a 81. percben Gregoryt állította ki a játékvezető.

Hiába vezetett a Xerez Bilbaóban a 64. percig 2–1-re, az Athletic Fernando Llorente duplájával fordítani és nyerni tudott.

A Mallorca egy hajrában lőtt góllal nyert hazai pályán a Villarreal ellen. Az Osasuna szintén minimális különbséggel múlta felül vendéglátóként a Tenerifét – a három pontról döntő találat a fordulás után két perccel esett –, Vadócz Krisztián kispadosként kezdte találkozót, amelyre a 91. percben csereként szállt be.

PRIMERA DIVISIÓN 
21. FORDULÓ
Málaga–Deportivo 0–0
Athletic Bilbao–Xerez 3–2 (Muniain 2., F.  Llorente 64., 85., ill. Moreno 10., Bermejo 41.)
Mallorca–Villarreal 1–0 (Nunes 81.)
Osasuna–Tenerife 1–0 (Aranda 47.)
Almería–Sporting Gijón 3–1 (Crusat 15., Domingo 43., Guilherme 80., ill. Diego Castro 12. – 11-esből)
Zaragoza–Sevilla 19
Santander–Atlético Madrid 21

 

Legfrissebb hírek

Gulácsi Péter legendaként távozik Lipcséből; jól rajtolt az NB II-ben a Gyirmót

E-újság
5 órája

Keddi sporműsor: BL-, El-, Kl-selejtezők és vizes Eb

Minden más foci
5 órája

Miki, Priska... Vitu? – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
5 órája

Emberkísérlet – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
5 órája

Hendersont bejelentette a Chelsea, megegyeztek a klubok Vitálisról – ez történt hétfőn a nemzetközi és a hazai transzferpiacon

Minden más foci
5 órája

A Fulham szerződtette a Real Madrid centerét – hivatalos

Angol labdarúgás
5 órája

Vitális ügyében megállapodott az AEK és az ETO – sajtóhír

Labdarúgó NB I
5 órája

Videó: felgyújtották a vendégszektort a Hajduk Split ultrái

Minden más foci
6 órája