Női röplabda: Újpesten folytatta jó sorozatát a Szent Benedek

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.02.11. 21:57
A Magyar Kupában döntős Szent Benedek RA 3:0-ra nyert az Újpest otthonában a női röplabda Extraliga alapszakaszának pénteki mérkőzésén.

A 85 perces találkozó legjobbja a vendégek válogatott ütőjátékosa, Kiss Gréta volt 15 ponttal. A balatonfürediek a nyolcadik sikerüket aratták a bajnokságban, és a tabellán feljöttek a második helyre.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ
UTE–Szent Benedek RA 0:3 (19, 18, 20)
Szilágyi utca, 221
néző. V.: Horváth M., Bátkai-Katona.
UTE: Kraszteva 10, Gyimes 4, Ovecková, KOLEVA 14, Preval 2, Manninger 3. Csere: Karabaseva, Dömsödi (liberók), Ambrosio 2, Szabó L. 3, Durst. Edző: Horváth András
BALATONFÜRED: Bleicher 4, Szavovics 8, Koprivica 8, SZTIJEPICS 13, KISS G. 15, Jimerson 9. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Vacsi 1. Edző: Dejan Desznica
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:6, 10:9, 13:14, 13:20. 2. játszma: 3:5, 7:11, 13:19, 17:22. 3. játszma: 4:1, 8:9, 9:15, 17:20.
Horváth András: – Sajnos nyitásfogadásban többet hibáztunk a kelleténél, ezért többet voltunk távoli helyzetekben. Több rossz döntést hoztunk, ami ha másképp történik és kényszeríteni tudjuk a füredieket, hogy távoli labdákból támadjanak, szorosabb lehetett volna a mérkőzés.
Dejan Desznica: – Kemény mérkőzésen nyertünk a jól játszó Újpest ellen. Kemény munkát végeztünk az utóbbi hetekben, mert nagyon fontos két hét van előttünk, három erős ellenféllel találkozunk és szeretnénk megőrizni jó pozíciónkat.