Női röpi Extraliga: győzött a címvédő Nyíregyháza

MTI/K. B.MTI/K. B.
2021.10.17. 20:21
null
A nyíregyházi lányok öröme (Fotó: Fatum-Nyíregyháza)
A címvédő Nyíregyháza 3:0-ra nyert a Kaposvár otthonában a női röplabda Extraliga alapszakaszának első fordulójában, vasárnap – írja az MTI.

 

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
Alapszakasz, 1. forduló

1. MCM-Diamant Kaposvár–Fatum-Nyíregyháza 0:3 (–13, –19, –20)
Kaposvár Aréna, 350 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Sík
DIAMANT: Szedmák 5, Matic 4, Lemmens 7, Grbac 1, Boshnakova 9, Wirth 5. Csere: Szpin (liberó), Budai, Tóth J. Vezetőedző: Vincent Lacombe
FATUM: Radosová 15, Bodovics 4, Burazer 13, Vaszileva 15, Pintér 4, Francesco 4. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Vaida 1, Ana Tiemi 3, Dékány. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Edzői értékelés
Vincent Lacombe:
– Idegesen kezdtük a mérkőzést; ebben a mezőnyben nem fér bele, hogy másfél szett után lendülünk csak játékba. A harmadik játszmában látottakra mindenképpen alapozhatunk a folytatásban. Úgy fogom fel ezt a találkozót, hogy nem veszítettünk, hanem sok-sok tapasztalatot szereztünk a bajnoki címvédő ellen.
Németh Szabolcs:
– Nagyon örülök a győzelemnek. Az első percek izgalma után elkezdett működni a gépezet és az első szettet viszonylag könnyen hoztuk. A második szettben már megnehezítette a dolgunkat a szimpatikus hazai csapat, de játékosaim a kritikus pillanatokban jól összpontosítottak. A harmadik szettben továbbra is lelkesen küzdött a hazai csapat, de játékosaim oda tették ismét magukat és megfordították az eredményt, megnyerve ezzel a mérkőzést. Jövő pénteken otthon is bemutatkozik csapatunk az UTE ellen. Várjuk a szurkolóinkat, hiszen szeretnénk őket újabb győzelemmel megörvendeztetni immár élőben a Continental Arénában.

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Női röplabda Extraliga: távozott posztjáról a Szent Benedek RA horvát trénere

Röplabda
2026.06.01. 11:46

Kovácsréti Márk: Amikor elhagyta a lábam a labda, éreztem, hogy ebből gól lesz

Labdarúgó NB I
2026.05.19. 15:03

Hat- és nyolccsapatos röplabdaélvonal, kötelező feljutás a másodosztályból

Röplabda
2026.05.18. 21:47

Női röplabda: a Veszprém nagy csatában megnyerte az NB I-et, és élvonalbeli indulási jogot szerzett

Röplabda
2026.05.09. 18:21

Női röplabda Extraliga: az összes légiós, közte a bajnokság pontkirálynője is távozik Nyíregyházáról

Röplabda
2026.04.30. 16:07

A MÁV Előre nyerte az alsóházi derbit a női röplabda Extraligában

Röplabda
2026.04.29. 22:22

Női röplabda Extraliga: elköszönt nyolc játékosától az ezüstérmes Kaposvár

Röplabda
2026.04.27. 12:09
Ezek is érdekelhetik