Rio 2016: nem volt zika-vírusos megbetegedés

MTI MTIMTI MTI
2016.08.24. 13:43
Egyetlen zika-vírusos megbetegedés sem történt a Rio de Janeiró-i olimpia idején a város polgármesterének bejelentése szerint.

Eduardo Paes az ötkarikás játékok statisztikai adatainak ismertetése során elmondta, hogy augusztus 5. és 21. között 8651 turistának volt szüksége kórházi ellátásra, közülük 2133 volt külföldi, de egyiküknél sem fedezték fel a zika-vírus tüneteit.

A járványveszély miatt előzőleg számos sportoló lemondta a szereplését az ötkarikás játékokon, amelytől vélhetően sok szurkoló is ezért maradt távol.

„Némileg vészmadárkodásnak tartom, hogy a nemzetközi egészségügyben többen is igyekeztek a vírusra hivatkozva elgondolkodtatni az embereket” – mondta a városvezető.

A szakértők egy része idejében közölte, hogy nem várhatóak megbetegedések az ötkarikás játékok időszakában, mert a járványt terjesztő szúnyogok a téli évszakban már alig vannak jelen.

Paes elmondása szerint 1.17 millió turista érkezett Rio de Janeiróba és környékére az olimpia miatt, közülük 410 ezer volt külföldi. Közülük a legtöbben (17 százalék) az Egyesült Államokból érkeztek, de sokan jöttek Argentínából (12 százalék) és Németországból (7 százalék) is. A szállodák kihasználtsága 94 százalékos volt, a turisták fejenként átlagosan napi 424.6 realt (36 358 forint) költöttek.

A polgármester hozzátette: a külföldiek száma megfelelt a várakozásoknak, mert az előzetes becslések 350 ezer és 500 ezer fő közötti számról szóltak.

A kereskedelmi forgalom a 2015-ös adathoz képest a város népszerű déli kerületében 70 százalékkal, az Olimpiai Park közelében 30 százalékkal nőtt.

A járványveszély miatt előzőleg számos sportoló lemondta a szereplését az ötkarikás játékokon, amelytől vélhetően sok szurkoló is ezért maradt távol.

„Némileg vészmadárkodásnak tartom, hogy a nemzetközi egészségügyben többen is igyekeztek a vírusra hivatkozva elgondolkodtatni az embereket” – mondta a városvezető.

A szakértők egy része idejében közölte, hogy nem várhatóak megbetegedések az ötkarikás játékok időszakában, mert a járványt terjesztő szúnyogok a téli évszakban már alig vannak jelen.

Paes elmondása szerint 1.17 millió turista érkezett Rio de Janeiróba és környékére az olimpia miatt, közülük 410 ezer volt külföldi. Közülük a legtöbben (17 százalék) az Egyesült Államokból érkeztek, de sokan jöttek Argentínából (12 százalék) és Németországból (7 százalék) is. A szállodák kihasználtsága 94 százalékos volt, a turisták fejenként átlagosan napi 424.6 realt (36 358 forint) költöttek.

A polgármester hozzátette: a külföldiek száma megfelelt a várakozásoknak, mert az előzetes becslések 350 ezer és 500 ezer fő közötti számról szóltak.

A kereskedelmi forgalom a 2015-ös adathoz képest a város népszerű déli kerületében 70 százalékkal, az Olimpiai Park közelében 30 százalékkal nőtt.

 

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
21 órája

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik