Peking 2008: kizárták a törökök ezüstérmes súlyemelőjét
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) doppingvétség miatt utólag kizárta a 2008-as pekingi játékokról a súlyemelők között női 48 kilogrammban ezüstérmes török Sibel Özkant.
A NOB pénteki közlése szerint a 28 éves sportoló újravizsgált mintájában a stanazolol nevű anabolikus szteroid nyomaira bukkantak.
A NOB szintén pénteken jelentette be, hogy a 2008-as és a 2012-es játékokon levett és utólag újraelemzett doppingminták közül a korábban bejelentetteken túl további 45 lett pozitív. 30 eredmény pekingi, 15 pedig londoni – előbbiek közül 23 érmes sportolóé.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





