Rio 2016: a WADA felfüggesztette a riói doppinglabor működését

2016.06.24. 21:42
A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) felfüggesztette a Rio de Janeiró-i doppinglabor működési engedélyét, így az augusztusi olimpián és a szeptemberi paralimpián levett mintákat minden bizonnyal máshol ellenõrzik majd.

A WADA pénteki közleménye szerint szerdán zárták be a labort, melyben egyetlen vér- és vizeletmintát sem ellenőrizhetnek a felfüggesztés ideje alatt. A riói labor illetékességébe tartozó mintákat a legszigorúbb biztonsági ellenőrzések mellett elszállítják más, akkreditációval rendelkező laboratóriumokba.

„Ezzel biztosítjuk, hogy ne legyen rés a doppingellenőrzések folyamatában, egyúttal garantáljuk a minták biztonságát” - írta pénteki közleményében Olivier Niggli, a WADA főigazgatója. – A sportolókat biztosítjuk arról, hogy a felfüggesztést csak akkor szüntetjük meg, ha a működés mindenben megfelel az előírásoknak, ugyanakkor meg fogjuk találni a legjobb megoldást arra, hogy az olimpiai és paralimpiai játékokon levett minták ellenőrzése megbízható legyen.”

A riói intézmény vezetőinek 21 napjuk van arra, hogy fellebbezzenek a WADA határozata ellen.

A labort a 2014-es labdarúgó-világbajnokság idején is felfüggesztették, majd tavaly tavasszal visszakapta engedélyét. A WADA novemberben a brazil doppingellenes szervezetet megfigyelési listára tette, és március közepéig adott haladékot az előírások teljesítésére. Ellenkező esetre a labor akkreditációjának megszüntetését helyezte kilátásba. Idén tavasszal aztán a brazilok bejelentették, hogy minden feltételt teljesítettek a határidőig, így a labor működése biztosított az olimpia alatt, most azonban a WADA működési hibák miatt mégis a felfüggesztés mellett foglalt állást.

 

Legfrissebb hírek

Már ötmillióan jelentkeztek Los Angeles-i olimpiai jegyért

Egyéb egyéni
2026.02.25. 14:01

Taroltak a hollandok a tömegrajtos gyorskorcsolyaversenyeken

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 17:39

Nem jutott döntőbe Kim Minseok a tömegrajtos versenyben

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 15:42

Kettős francia siker a sílövők tömegrajtos versenyében

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 15:04

A franciák nyerték a sítriatlon vegyescsapat-versenyét

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 14:13

Olasz dupla a férfi krosszosoknál

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 13:44

Egy olimpián hat arany: Klaebo újabb rekordot döntött – videók

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 13:22

Kínai blama után az amerikaiaké az ugrás csapatversenyének aranya

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 12:42
Ezek is érdekelhetik