Serie A: Milinkovics-Szavics a ráadásban mentett pontot a Laziónak

M. B.M. B.
2023.05.12. 22:56
A Lazio nem bírta legyűrni a Leccét, de saját kezében a sorsa (Fotó: Getty Images)
A Lazio 2–2-es döntetlent játszott a Leccével az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában.

A kiesés elől menekülő Lecce alaposan megkísértette a sorsot, amikor Gabriel Strefezza révén elhibázott egy tizenegyest a 23. percben. A Lazio bő tíz perccel később Ciro Immobile góljával büntetett. A hazai drukkerek azt hihették, hogy végre sínre kerültek a dolgok, de jött Rémi Oudin, aki a szünet előtt, majd nem sokkal utána is betalált, így megfordította az állást. A vendégek már a kezükben érezték a bennmaradás szempontjából kulcsfontosságú három pontot, amikor jött Szergej Milinkovics-Szavics, és egy kapu előtti kavarodás végén a hálóba fejelte a labdát. A Lazio így már 65 ponttal áll a tabella harmadik helyén, s biztos lehet abban, hogy a forduló végén is az első négyben, azaz BL-indulást érő pozícióban lesz. 2–2