Izgalmas második félidőben nyerte a rangadót a Napoli a Milan ellen

2022.09.18. 20:30
Giovanni Simeone volt a nyerő ember (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Napoli idegenben 2–1-re legyőzte a Milant, és a tabella élére állt.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ
Milan–Napoli 1–2

Milánó, Giuseppe Meazza Stadion. V.: Maurizio Mariani
Milan:
Maignan – Calabria (Dest, a szünetben), Kjaer (Kalulu, a szünetben), Tomori, T. Hernandez – Bennaszer, Tonali – Krunic (B. Díaz, 66.), De Ketelaere (Y. Adli, 82.), Saelemaekers (Messias, 66.) – Giroud. Vezetőedző: Stefano Pioli.
Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min Dzse, Mário Rui (M. Oliveira, 90+1.) – Anguissa, Lobotka, Zielinski (Elmasz, 87.) – Politano (Zerbin, 66.), Raspadori (G. Simeone, 66.), Kvarachelia (Ndombele, 87.). Edző: Marco Domenichini (Luciano Spalletti felfüggesztése miatt)
Gólszerző: Giroud (69.), ill. Politano (55. – 11-esből), G. Simeone (78.)

A Milan jobban játszott az első félidőben. Lényegesen többet birtokolta a labdát, és veszélyesebben támadott, de a vezetést nem tudta megszerezni. A nápolyiak kapujában Alex Meret remekül védett, több bravúrt is bemutatott, így Giroud lövésénél és Krunic közeli fejesénél is.

A második félidőben már sokkal aktívabban futballozott a Napoli, és a vendégek az 55. percben megszerezték a vezetést. Matteo Politano büntetőből volt eredményes.

Az egész meccsen veszélyesen játszó Olivier Giroud a 69. percben szép támadás végén egyenlített, ám a csereként beálló Giovanni Simeone fejes gólja ismét a Napolit juttatta előnyhöz a 78. percben. Erre már nem volt válasza a Milannak, így a Napoli bravúros három ponttal a tabella élére állt.

További eredmények

Roma–Atalanta 0–1 (Scalvini 35.)
Udinese–Internazionale 3–1
(Skriniar 22. – öngól, Bijol 85., Arslan 90+3., ill. Barella 5.)
Cremonese–Lazio 0–4 (Immobile 7., 21., Milinkovics-Szavics 45+2., Pedro 79.)
Fiorentina–Hellas Verona 2–0 (Ikoné 13., Nicolás González 90.)
Monza–Juventus 1–0 (Gytkjaer 74.)
Kiállítva: Di María (40., Juventus)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Spezia–Sampdoria 2–1 (Murillo 12. – öngól, Nzola 72., ill. Szabiri 11.)
Torino–Sassuolo 0–1 (A. Álvarez 90+3.)

Bologna–Empoli 0–1 (Bandinelli 75.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Lecce 1–2 (Joan González 56. – öngól, ill. Ceesay 43., Strefezza 83.)

20. Sampdoria7254–13–92

90+7. perc: vége a mérkőzésnek!

90+7. perc: Tonali szögletét kifejelik. Újabb szöglet, ezt is tisztázza a védelem.

90+5. perc: Tonali szögletét könnyedén kifejelik.

Jönnek a beívelések a Milantól, egyelőre eredmény nélkül.

90+1. perc: Mathías Oliveira jön be Mário Rui helyére.

Hat perc a hosszabbítás.

90. perc: Ndombele lövését blokkolják.

88. perc: Zerbin kap lapot a Hernandez elleni szabálytalanságáért.

87. perc: Elmasz és Ndombele jön be Zielinski és Kvarachelia helyére.

86. perc: Kalulu óriási helyzetben hat méterről a lécet lövi telibe.

84. perc: Adli lő távolról, Meret véd.

82. perc: De Ketelaere jön le, Yacine Adli folytatja.

79. perc: Zerbin lő oldalról, Maignan védi.

78. perc: ismét vezet a Napoli! Mário Rui íveli előre a labdát, Giovanni Simeone felugrik, és szépen a kapu bal alsó sarkába fejel. 1–2

74. perc: Tomori is kap egy sárgát.

71. perc: Simeone kap sárgát reklamálásért.

71. perc: Hernandez lövi erősen középre a labdát megint, de most a védelem a helyén.

69. perc: egyenlít a Milan! De Ketelaere, Hernandez, Giroud a labda útja a bal oldali akció végén, a francia támadó a kapuba lövi a labdát közelről 1–1

68. perc: Junior Messias lőhet ziccerben, de Meret megint nagy bravúrral véd.

66. perc: Brahim Díaz és Junior Messias jön be, Krunic és Saelemaekers helyére. A vendégeknél Raspadori és Politano megy le, Giovanni Simeone és Zerbin jön be.

63. perc: Amir Rrahmani sárgul be.

62. perc: Saelemaekers lőhet jó helyzetből, de blokkolják a próbálkozást.

57. perc: Hernandez fejel közelről, de éles szögből, blokkolják.

55. perc: Politano belövi. Maignan jó irányba vetődik, de így sem tud hárítani 0–1

53. perc: Krunic lapot kap reklamálásért.

51. perc: Kvarachelia tör be a hazaiak tizenhatosára, de Dest jön és szereli. Mintha a lábát előbb találta volna el…A VAR vizsgálja, majd a játékvezető kimegy, és maga ellenőrzi az estet. Büntető!

47. perc: Raspadori esik el a Milan tizenhatosán belül, nem vizsgálják az esetet.

A második félidőre Kalulu és Dest jött be Kjaer és Calabria helyére.

Elkezdődött a második félidő!

45+1. perc: vége az első félidőnek!

45. perc: Calabria kap sárgát Kvarachelia lehúzásáért.

45. perc: MárioRui állítja meg Saelemaekerst.

42. perc: szögletet végezhet el a Napoli, könnyedén kifejeli a védelem.

38. perc: Kvarachelia kap remek labdát a bal oldalon a Milan védelme mögött, de nem tudja jól megjátszani.

36. perc: Zielinski előreívelt labdáját Politano fejeli kapura, de eléggé oldalról, Maignan simán védi.

Nincs könnyű dolga a Napoli védelmének, a Milan nem sok teret enged, hogy előrehozzák a labdát.

31. perc: Krunic középen veszélyeztet, de a nápolyi védelem tisztáz.

28. perc: újabb Meret-bravúr, most Krunic közeli, léc alá tartó fejesét szedi ki és üti szögletre.

27. perc: Milan-szabadrúgás 30 méterről, Tonali erős lövését Rrahmani szögletre blokkolja.

26. perc: De Ketelaere beadásába Giroud sarokkal beleér középen, de a labda elkerüli a kaput.

24. perc: Napoli-szöglet, Calabria kivágja.

21. perc: Hernandez beadása után megint Giroud fejel, de fölé.

18. perc: Zielinski íveli be a szabadot, de simán blokkolják.

18. perc: Kjaer kap lapot, csúnyán felrúgta Kvaracheliát. Veszélyes Napoli-szabadrúgás jön a Milan tizenhatosának jobb oldalánál.

13. perc: Krunic ad remek labdát Giroud-nak, a támadó tíz méterről lő, Meret beleér, úgy csattan a lécen a labda, ami utána szögletre pattan. Nagy helyzet volt!

12. perce: Tonali adja be a labdát a bal oldalról, Giroud fejel, de fölé.

Eddig nagy mezőnyfölényben játszik a Milan.

9. perc: Krunic teszi ki a labdát a bal oldalra, Hernandez beadja, de a labda mindenki előtt elmegy a másik oldalra.

8. perc: Saelemaekers esik el a tizenhatoson belül, nincs büntető.

6. perc: Milan-szöglet, Hernandez rálövi, Giroud beleér középen, messze kapu mellé megy a labda.

3. perc: Giroud verekedné át magát a nápolyi védelmen, de Kim Min Dzse megállítja.

1. perc: Kvarachelia a földre rogy, ütés érte az arcát. Nincs baj, tudja folytatni.

Elkezdődött a mérkőzés!

Az Olaszország középső részét sújtó esőzésekben elhunytak emlékére egyperces gyászszünet a találkozó előtt.

A mérkőzés 20.45-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A forduló előtt a tabellát vezető Napoli a csak rosszabb gólkülönbsége miatt harmadik Milan otthonába készül. Mindkét gárda kiváló formában van, de a hazaiak kénytelenek a legjobb játékosuk nélkül pályára lépni.

A milánóiak az utóbbi két bajnokijukat megnyerték, vendéglátóként pedig kifejezetten erős a mérlegük, az idényben mind a négy mérkőzésükön diadalmaskodtak (három Serie A- és egy Bajnokok Ligája-meccsen).

Stefano Pioli edző mégsem várhatja teljesen felszabadultan a rangadót, mert az előző fordulóban elvesztette csapata húzóemberét, Rafael Leaót, aki a Sampdoria ellen egy elkerülhető szabálytalanság miatt a második félidő elején megkapta a második sárga lapját, így a genovai mérkőzésen nehéz helyzetbe hozta a sajátjait, vasárnap pedig kénytelen letölteni az eltiltását.

A portugál mellett Ante Rebic, Divock Origi és Zlatan Ibrahimovic is kihagyja a Napoli elleni találkozót, így valószínűleg Alexis Saelemaekers kerül majd át Leao helyére, a bal szélre, és Charles De Ketelaere segíti az egy szem előretolt csatárt, Olivier Giroud-t.

Ugyanakkor a Napoli is pompás formában van, ráadásul az elmúlt években rendre termett babér a délieknek a San Siróban: 2014-ig kell visszamenni a legutóbbi Serie A-s Milan-győzelemig, az utóbbi hét milánói párharcból négyet a Napoli nyert meg, három pedig döntetlenre végződött.

Luciano Spalletti sem számolhat egy húzóemberével: Victor Osimhen a Liverpool ellen szenvedett térdínsérülést, és egy ideig még nem áll az edző rendelkezésére. Ezzel együtt a Napoliban egyre-másra érnek be a nyári igazolások, a grúz Hvicsa Kvaracheliát már be se kell mutatni, négy bajnoki gólja van, a szurkolók máris Kvaradonának hívják. A dél-koreai Kim Min Dzse védő létére két gólnál jár, míg Giacomo Raspadori a csapat utóbbi két mérkőzésén robbant be egy-egy találattal. (GY. B.)