D. Á.
2022.09.17 22:47 Frissítve: 2022.09.17 23:59

Serie A: drámai végjáték, a hosszabbításban nyert a Sassuolo

A Spezia hazai pályán 2–1-re legyőzte a Sampdoriát, míg a Sassuolo 1–0-ra nyert Torinóban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában.

A Sampdoria a 11. percben Abdelhamid Szabiri révén előnyhöz jutott, ám mindössze egy perccel később már jött is az egyenlítés – Jeison Murillo öngólt vétett.

A hajrában a fordítás is összejött, M'Bala Nzola szerezte a Spezia győztes találatát.

A késő esti mérkőzésen sokan már elkönyvelték a gól nélküli döntetlent a Torino és a Sassuolo összecsapásán. A 93. percben azonban jött a néhány perccel korábban csereként pályára lépő Agustín Álvarez, s megnyerte a meccset a vendégeknek.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Spezia–Sampdoria 2–1 (Murillo 12. – öngól, Nzola 72., ill. Szabiri 11.)
Torino–Sassuolo 0–1 (A. Álvarez 90+3.)

KORÁBBAN
Bologna–Empoli 0–1 (Bandinelli 75.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Lecce 1–2 (Joan González 56. – öngól, ill. Ceesay 43., Gabriel Strefezza 83.)

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

A „zebrák” négy egymás elleni mérkőzés után győzték le az Intert.

2022.11.03 00:09:19

ALAPVONAL. Úgy 36 millió euró járna Allegrinek, hiszen még több mint két év van hátra a szerződéséből. Ráadásul nem elhanyagolható szempont, hogy a hosszú távra megoldást jelentő nevek közül jelenleg csak Zinédine Zidane és Thomas Tuchel elérhető.

2022.10.17 21:41:30

ALAPVONAL. A vezetőség pajzsként használja a sérült játékosokat, Pogba és Chiesa visszatérésétől várják a csodát, de ez mellébeszélés. A Juventus stílusa most nem modern, nincs benne dinamika, sok és gyors futás, még kevesebb elöl a kreativitás, és persze a manapság hatékony letámadás, agresszív labdaszerzés sem működik.

2022.10.10 20:50:33

ALAPVONAL. Nyilván nem véletlen Maradona mind sűrűbb emlegetése és a hozzá kapcsolódó párhuzamok. Eddig csak az argentin csillaggal a csapatban tudott bajnoki címet és európai kupát nyerni a Napoli. Márpedig ebben az idényben immár aligha lehet más a cél, mint begyűjteni egy nagy trófeát odahaza vagy Európában, az eddigi szereplés minden reményre feljogosítja a csapatot.