Serie A: hozta a kötelezőt, így ismét harmadik az Inter

2019.05.13. 22:53
Radja Nainggolan ünnepli az első gólt szerző Matteo Politanót (Forrás: Twitter)
Az Internazionale hazai környezetben 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Chievót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának záró mérkőzésén.

Nem hibázhatott az Inter.

A milánói alakulat a legutóbbi három bajnokiján döntetlent játszott (AS Roma 1–1, Juventus 1–1, Udinese 0–0), míg hazai pályán március 10-e óta nem nyert a Serie A-ban, de a sereghajtó és már „réges-régen” kieső Chievo ellen nem engedhette meg magának, hogy újabb pontokat veszítsen. Legfőképpen azért nem, mert a következő fordulóban újabb rangadó vár rá Nápolyban.

Az Interből Danilo D’Ambrosio és Marcelo Brozovic eltiltás, Stefan de Vrij sérülés miatt hiányzott, Mauro Icardi viszont bekerült a kezdőcsapatba. A vezető gólt azonban nem ő, hanem Matteo Politano szerezte meg a 39. percben.

A hazaiak a második félidőben is sokkal többet támadtak és sokkal többet is birtokolták a labdát, mint a veronaiak, akik az utolsó negyedórához érve Nicola Rigoni kiállítása miatt emberhátrányba kerültek.

Végérvényesen azonban csak a 86. percben nyugodhattak meg az Inter-drukkerek, amikor Ivan Perisic megszerezte a házigazda második találatát.

De hogy ne csak az Inter gólszerzőiről essen szó: az együttes ebben az idényben a 17. bajnoki mérkőzését hozta le kapott találat nélkül, amivel vezeti a vonatkozó rangsort.

A fekete-kékek győzelmükkel visszavették a harmadik helyet a tabellán, és ha a hátralévő két meccsük egyikét (idegenben a Napoli vagy otthon az Empoli ellen) megnyerik, biztosan az első négyben végeznek, vagyis feljutnak a Bajnokok Ligája főtáblájára.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ

Internazionale–Chievo 2–0 (Politano 39., Perisic 86.)

KORÁBBAN
Bologna–Parma 4–1 (Orsolini 52., Sepe 59. – öngól, Lyanco 72., Sierralta 84. – öngól, ill. Inglese 81.)

HÉTVÉGI EREDMÉNYEK
Roma–Juventus 2–0 (Florenzi 79., Dzeko 92.)
Torino–Sassuolo 3–2(Belotti 56., 82., Zaza 81., ill. Burabia 27., Lirola 71.)
Sampdoria–Empoli 1–2(Quagliarella 92. – 11-esből, ill. Farias 56., Di Lorenzo 75.)
Frosinone–Udinese 1–3(Dionisi 85., ill. Okaka 11., 44., Samir 41.)
SPAL–Napoli 1–2(Petagna 84. – 11-esből, ill. Allan 49., Rui 88.)
Fiorentina–Milan 0–1 (Calhanoglu 36.)
Atalanta–Genoa 2–1 (Barrow 46., Castagne 53., ill. Pandev 89.)
Cagliari–Lazio 1–2 (Pavoletti 91., ill. Luis Alberto 31., J. Correa 54.)