Jót tett a pihenő az Öreg Hölgynek: legyőzte a Juve a Napolit

2017.02.28. 20:40
Paulo Dybala két büntetőt is értékesített (Fotó: AFP)
A Napoli a szünetben még vezetett a Juventus ellen a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének első felvonásán, de a második félidőben a hazaiak három gólt lőttek, a duplázó Paulo Dybala mellett a volt nápolyi Gonzalo Higuaín is betalált.

OLASZ KUPA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Juventus–Napoli 3–1 (0–1)
Torinó, Juventus Stadion. V: Valeri
Juventus: Neto – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (Cuadrado, a szünetben), Khedira, Pjanic, K. Asamoah (Alex Sandro, 72.) – Dybala (Pjaca, 84.) – Mandzukic, Higuaín. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Napoli: Reina – Maggio, Albiol, K. Koulibaly, Strinic – Rog (Pavoletti, 83.), A. Diawara, Hamsík (Zielinski, 57.) – Callejón, Milik (Mertens, 61.), L. Insigne. Vezetőedző: M. Sarri
Gólszerző: Higuaín 64., Dybala 47., 69. – mindkettőt 11-esből, ill. Callejón 36.

A visszavágót április 5-én rendezik Nápolyban.

SZERDÁN

20.45: Lazio–AS Roma (Tv: DIGI Sport1)

Gólt ne kapjunk! – szögezte le a Juventus és Napoli soros rangadója előtt a torinóiak mestere, Massimiliano Allegri, meglehetősen óvatosan, hiszen a Gonzalo Higuaín, Mario Mandzukic, Paulo Dybala csatárhármas vezette hazaiaktól mindenki biztos győzelmet várt.

Hatalmas érdeklődés övezte a ragadót, nemcsak a szokásos Észak–Dél ellentét, hanem a nyáron a Nápolyból Torinóba költöző Gonzalo Higuaín miatt is – a mérkőzésen nem vehettek részt a rendőrség döntése értelmében a vendégdrukkerek, miközben a találkozó előtt egy bátor férfiú Nápolyban juventusos Higuaín-mezben rótta a város utcáit utcáit. Megúszta.

Bátrak voltak ezen a napon az északra utazó nápolyiak is, így aztán nagy meglepetésre előnnyel vonulhattak szünetre, köszönhetően José Callejón találatának – és a zseniálisan védő Pepe Reinának, aki sorrendben Dybala, Mandzukic és Stephan Lichtsteiner próbálkozásainál hatalmasat, nagyot és elképesztőt védett.

A szünet után már ő sem remekelt, igaz, bombaformában tért vissza a pihenőről az Öreg Hölgy: Paulo Dybala értékesített két büntetőt, közötte „természetesen” betalált Gonzalo Higuaín is.

Az április eleji visszavágó így sem tűnik lefutott ügynek...

A Nápoly legutóbb 2009-ben nyert a Juve otthonában (előtte volt egy döntetlent és hét bukást számláló sorozata), 2011-ben ikszelt, a többin kikapott. A legutóbbi heten három gólt vágva 17 ellen.

A legtöbb meccs a Juve új stadionjában, pont nélkül: AS Roma, Atalanta, Napoli, 7-7 fellépéssel.

A Juve 8-szor állt bukásra a szünetben, 4-szer nyert a végén.

Mediterrán derbi, három argentin és egy spanyol góllal.

94. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Sok izgalomra ne számítsunk már...

Négy perc a ráadás.

89. perc Cuadrado ballábas, 17 méteres lövését blokkolja Strinic.

84. perc Marko Pjaca meg Dybalával pacsizhat, hazai csere sem lesz.

83. perc Új középcsatár a Nápolyban: Leonardo Pavoletti be, Rog le. Nincs több vendégcsere.

80. perc Neto elkap egy szögletet, majd Albiol ment az ötösön Dybala elől.

73. perc
Khedira tízméteres lövése Koulibaly hátán csattan.

72. perc Alex Sandro be, Asamoah le.

69. PERC EZ IS BENT VAN! PAULO DYBALA ballal ismét a jobb alsóba lő, Reina balra el. 3–1!

68. PERC BÜNTETŐ! Pepe Reina elhúzza a Dybala passzával kilépő Cuadrado lábát, jogos büntető, és örül a spanyol, mert kaphatott volna éppen pirosat is.

Természetesen most sem ünnepelt.

64. PERC VEZET A JUVE! ÉS KI MÁS IS LŐNÉ A GÓLT, MINT GONZALO HIGUAÍN?! Cuadrado bal oldali, ballábas beadása elszáll az ötösön Chiellini feje fölött, hét méterről jobbra kisodródva az argentin jobb lábbal a kapu közepébe lő. Laposan. Reina rosszul mozdult ki, Bonucci a gólvonal előtt nem ért a labdához, direkt: 2–1!

61. perc Milik ennyit bírt majdnem féléves sérülése után, Dries Mertens váltja. Nem lett éppen gyengébb a Nápoly...

58. perc Marko Rog
lerántja Cuadradót a földre, jár a sárga. Roghozkötés.

57. perc Reina feldobja a meccset, fejjel majdnem ad egy gólpasszt mentés címén Cuadradónak, de aztán ment. Tulajdonképpen saját maga elől.

57. perc Hamsík pihenni tér, a védekezni jobban tudó Piotr Zielinski váltja.

A foci jobban megy neki a színészművészetnél, hatodik Napoli elleni meccsén első gólját szerezte, három gólpassz mellett.

49. perc Dybala most eljátszik egy mókás műesést, sárga nincs, hiába a nagy sérülés. Folytatja.

47. PERC BENT IS VAN! PAULO DYBALA ballal a jobb alsóba lő, Reina balra el. 1–1!

46. perc BÜNTETŐVEL! Az ötös bal sarkának előtere után Dybalát annak passza után elrúgja bal lábbal Koulibaly, büntető, jogos!

46. PERC FOLYTATJUK!

45. perc Juan Cuadrado
áll be a hazaiaknál Lichtsteiner helyére.

Reina öt eddigi Juve elleni meccsén hét gólt kapott. Döntetlenben még nem volt része a Juventus ellen.

Konkrétan ebben a stadionban még soha nem vezetett a Nápoly...

Egy nagy meccs, az idősebbek kedvéért.
A kilencvenes évek legelején a Guiliano Giuliani – Ciro Ferrara, Alessandro Renica, Marco Baroni, 50.), Giancarlo Corradini, Luca Fusi – Massimo Crippa, Giovanni Francini, Diego Maradona (Massimo Mauro, 85.), Fernando De Napoli – Andrea Carnevale, Careca féle Napoli 3–1-re leverte a Stefano Tacconi – Sergio Brio (Angelo Alessio, 67.), Dario Bonetti, Roberto Tricella, Roberto Galia – Luigi de Agostini, Alekszandr Zavarov (Pierluigi Casiraghi, a szünetben), Szergej Alejnyikov, Giancarlo Marocchi – Rui Barros, Salvatore Schillaci féle Juvét. A két mester Alberto Bigon és Dino Zoff volt, a gólokat Maradona (2), De Agostini és Francini szerezte.

A Juve 215-jénél egy csapat sem lőtt több gólt a Serie A-ban a Napolinak.

A Juve 1982 óta mindig legalább egyszer betalált odahaza a Nápoly ellen, azóta összesen 51-szer (26 meccsen).

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. Perc REINA!!! Először kikapja vetődve a bal alsó sarok elől Mandzukic középről érkező, 20 méteres lövését, a kipattanót kapura teszi egy lépésről a bal kapufa mellől Lichtenstein, de a spanyol visszafutva bal kézzel óriásit véd! Elképesztő! Előtte Higuaínt igen szépen szerelte a 16-os előterében Koulibaly.

40. perc Albiol remekül szereli a 16-oson Higuaínt (volt madridiak egymás között), Stephan Lichtsteiner már sárgát kap Diawara lökéséért.

A Napoli háromszor verte meg oda-vissza a Juvét: 1957–58-ban, 1986–87-ben és 2009–10-ben.

38. perc Arkadius Milik nagyot lök Chiellinin, sárga.

RÁÉRZETT AZ ÍZÉRE. Callejón 7 eddigi Juve elleni meccsén a második alkalommal volt eredményes, asszisztot nem jegyez. Először tavasz ősszel talált be a zebráknak.

36. perc VEZET A NÁPOLY! Négy hazai néző közül Milik passzát a 16-os bal oldaláról a túlsó sarok elé passzolja Insigne, az érkező JOSÉ CALLEJÓN meg a léc alá pattintja a labdát, jobbal. Asamoah csúnyán lemaradt, Netónak esélye nem volt: 0–1!

33. perc Végre valami: Higuaín kicselezi Asamoah passzából Albiolt, de 14-ről jobb spiccel a léc fölé lő. HELYZET!

A Juve hat legutóbbi Nápoly elleni hazai meccséből ötös megnyert.

26. perc Kwadwo Asamoah kap sárgát Rog lökéséért, nem sokra rá Rog átmenekül a bal szélre, onnan teszteli egy lágy távoli lövéssel Netót.

REMÉNYTELENSÉG. Utolsó 6 itteni fellépésén 2 gólt lőtt a Nápoly. És 14-et kapott.

25. perc
Ez jobb, Hamsík kapásból ballal a bal alsó felé lő, de Neto vetődve elcsípi a labdát.

24. perc
Netónak nem gond a Callejón passzát követő Insigne-féle távoli, középre tartó lövés.

21. perc Amadou Diawara kap sárgát, odalépett Dybala lába elé a labdára.

A felek kupameccsen még soha nem ikszeltek Torinóban, három hazai sikerre jut egy nápolyi.

18. perc Callejón jobbról belőtt passzába beleteszi a fejét Insigne, de nagyon mellé megy a labda.

A hazai közönség ollézik egy jót Reina kirúgására. A nápolyi drukkerekkel most nem foglalkozhatnak, de rendőrség nem engedélyezte a túrát. Mit szólna ehhez Piedone felügyelő?

17. perc Most középre fejeli ki Pjanic balos beadását, de megússza, Asamoah 22-ről a léc fölé bombáz.

14. perc
Reina kipaskolja a léc elől Mandzukic nyolcméteres fejesét, Pjanic jobb oldali szöglete után. És éppen Koulibaly aludt most el...

13. perc DYBALA!
Kap remek passzt a felezőnél szétnéző Bonuccitól, az ötös jobb sarka előtt Reina lába között átpasszírozza jobbal a labdát, amely a gólvonal felé csorog, de tisztáz Koulibaly.

12. perc Chiellini ütközik Callejónnal, aki rosszul esik, fáj a bal válla. Ápolás.

7. perc
Asamoah gyönyörű mozdulattal halássza el a labdát a 16-oson Callejón elől.

Milik szépen ünnepelhette volna 23. születésnapját.

6. perc CHIELLINI!
Pjanic jön hátra elrontani a hazai védekezést, Milik lőhet ballal az ötös bal sarka elől, de blokkol a nagy öreg. Előtte Hamsík passzából Strinic elfutitt a balon, felbőrözte Barzaglit, de szerelt Chiellini.

2. perc Szép, sokpasszos vendégakció, rossz Maggio-beadással a végén.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta tengerkékben.

A Napoli egyébként összességében csak hét bajnokit nyert a Juve ellen idegenben, de 20-szor azért ikszelt, 43 vereség mellett, 65 déli vendéggólra 124 válasz érkezett.

A Napoli 2009 októbere óta nem nyert bajnoki mérkőzést a Juventus otthonában.

2012-ben viszont alaposan visszavágott a Juve.

1990-ben egyébként borzasztóan lehengerelte a Juvét a Napoli. KATT IDE!

Egymás elleni mérkőzések a közelmúltból, jegyzőkönyvekkel ITT!

Egy kis örökmérleg: 156 találkozó, 72 torinói és 33 nápolyi sikerrel, 234, ill. 170 rúgott góllal.