A Liverpoolra készülő Atalanta kétgólos előnyt adott le

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.04.15. 22:41
Gianluca Scamacca bombája nyitotta a gólok sorát Bergamóban (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának hétfői programjában a Fiorentina hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Genoa ellen, míg az Atalanta ugyan két góllal is vezetett, de a Verona a második félidőben egyenlített Bergamóban.

A korábbi meccsen a Fiorentina szerzett vezetést, de Andrea Bellotti gólját les miatt érvénytelenítette Davide Di Marco játékvezető. A félidő végén a Genoa került helyzetbe, az első vendéglövést még védte Pietr Terracciano, a kipattanónál viszont Fabiano Parisi szabálytalan volt, tizenegyest kapott a Genoa. Albert Gudmundsson magabiztosan értékesítette a tizenegyest (0–1).

A második félidő elején jött a hazai egyenlítés, Giacomo Bonaventura beadásából Jonathan Ikoné fejelt a kapu bal oldalába. A 70. percben a firenzei Michael Kayode visszahúzta ellenfelét, a játékvezető először tizenegyest ítélt, majd azonban a VAR segítségével visszavonta ítéletét, így 1–1-gyel zárult a találkozó.

A Liverpoolt az Európa-ligában 3–0-ra legyőző Atalanta a Verona ellen is remekül kezdett. Gianluca Scamacca már a 13. percben betalált a jobb felső sarokba, majd öt perccel később előkészítőként jeleskedett, a befejező pedig Ederson volt (2–0). A folytatásban tovább növelhette volna előnyét az Atalanta, de Teun Koopmeiners és Mario Pasalic egyaránt elhibázta helyzetét.

A második félidőben szinte a semmiből Darko Lazovic révén szépített a Verona az 56. percben. Négy percre rá pedig az előbb gólpasszt jegyző Tijjani Noslin is betalált, ezzel a vendégek kiegyenlítettek. A hátralévő fél órában a hazaiak voltak aktívabbak, de a gólszerzés nem jött össze nekik, így az Atalanta 2–2-es döntetlennel hangolt a Liverpool elleni visszavágóra.

OLASZ SERIE A
32. FORDULÓ, hétfői mérkőzések
Fiorentina–Genoa 1–1 (Ikoné 54., ill. Gudmundsson 42. – 11-esből)
Atalanta–Hellas Verona 2–2 (Scamacca 13., Ederson 18., ill. Lazovic 56., Noslin 60.)

VASÁRNAP
Udinese–Roma 1–1 (Pereyra 23., ill. R. Lukaku 64.) – a 73. percben félbeszakadt
Sassuolo–Milan 3–3 (Pinamonti 4., Laurienté 9., 53., ill. R. Leao 20., Jovics 59., Okafor 84.)
Napoli–Frosinone 2–2 (Politano 16., Osimhen 63., ill. Seddira 50., 73.)
Internazionale–Cagliari 2–2 (Thuram 12., Calhanoglu 74. – 11-esből, ill. Shomudorov 65., Viola 83. )
SZOMBAT
Lecce–Empoli 1–0 (Sansone 90+1.)
Torino–Juventus 0–0
Bologna–Monza 0–0
PÉNTEK
Lazio–Salernitana 4–1 (Felipe Anderson 7., 35., Vecino 14., Isaksen 87., ill. Tchaouna 16.)