Serie A: a Napoli és a Sassuolo is sima diadalt aratott

K. B.K. B.
2022.05.15. 17:48
Gianluca Scamacca duplázott a Bologna ellen (Fotó: AFP)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) utolsó előtti, 37. fordulójában a Sassuolo 3–1-re nyert a Bologna otthonában, míg a Napoli 3–0-s győzelmet ért el hazai pályán a Genoa ellen.

Az első félidőben a Bolognának kapura lövési kísérlete sem volt, és a vendégek a 35. percben megszerezték a vezetést, Gianluca Scamacca révén. A második félidőben valamivel aktívabb játékot produkált a hazai együttes, de nem igazán találta a fogást a riválison; Domenico Berardi is eredményes volt, míg Scamecca megszerezte második gólját (0–3), és a Bologna csak szépíteni tudott, a 91. percben: 3–1-es Sassuolo-győzelem lett a vége. Scamacca nem mellesleg az idénybeli 15. és 16. gólját szerezte. A Sassuolo a 11., míg a Bologna a 13. helyen áll a tabellán.

A már biztos BL-induló és dobogós Napoli végig dominált a Genoa ellen, az első félidőt 1–0-ra, míg a másodikat 2–0-ra nyerte meg (Victor Osimhen, Lorenzo Insigne és Stanislav Lobotka góljával), tehát 3–0-s diadalt aratott, s még nehezebb helyzetbe kényszerítette a kiesés elől menekülő Genoát, amelynek győzelmi kényszerben kell pályára lépnie a Bologna ellen az utolsó fordulóban.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Bologna–Sassuolo 1–3
(Orsolini 90+1. – 11-esből, ill. Scamacca 35., 80., Berardi 75.)
Napoli–Genoa 3–0 (Osimhen 32., Insigne 65., Lobotka 81.)

KÉSŐBB
Milan–Atalanta 2–0 (Leao 56., T. Hernandez 75.)
Cagliari–Internazionale 1–3 (Lykojannisz 53., ill. Darmian 25., L. Martínez 51., 84.)