Jön az Inter: a Cesenát is legyőzte a lendületben levő címvédő

2011.01.19. 22:46
Diego Milito (balra) megszerzi az Inter második gólját (Fotó: Reuters)
Az Internazionale 3–2-es győzelmet aratott a Cesena ellen a labdarúgó Serie A 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. Az Inter karácsonykor kinevezett szakvezetője, Leonardo továbbra is százszázalékos, a címvédő hatalmas lendülettel tör felfelé a táblázaton. Ha a fekete-kékek megnyerik a Fiorentina elleni, szintén elhalasztott meccsüket, három pontra megközelítik a listavezető AC Milant.

Egy biztos: a látványra nem panaszkodhattak a nézők Milánóban az Inter–Cesena első félideje után. Öt gól, nyílt sisakos játék, helyzetek – no de haladjunk sorban.

Az Inter jól kezdett, és két perc alatt úgy tűnt, padlóra küldi a vendégeket. A 14. percben Samuel Eto'o jobbról befelé cselezett, összejátszott Diego Militóval, majd jobbra átsodródva laposan kilőtte a hosszút – 1–0. Pillanatok múlva szép akció után jött a második is, Eto'o Pandevhez passzolt (egy védő nagyon csúnyán belógott, így nem volt les), a macedón támadó meg középre, s Militónak már csak az üres kapuba kellett lőnie.

Ekkor nagyon simának tűnt, főleg, hogy az Inter önbizalomtól duzzadva passzolgatott. Az önbizalom mellé megjött a könnyelműség is, és ezt gyorsan két góllal büntette a Cesena: előbb a feladatukat lazán vevő Inter-védők között Bogdani lőtt a kapuba a 24. percben, majd a 29.-ben Giaccherini maradt egyedül, és küldte a hálóba a labdát.

A milánóiakat kicsit meghökkentette a váratlan egyenlítés, de a szünetben már ismét a sok helyzetet kidolgozó fekete-kékek vezettek: az első félidő hosszabbításában Maicon középre ívelt, a korábban egy ízben a gólhoz már nagyon közel járó Christian Chivu pedig a hálóba fejelt, 3–2!

Az első félidőben látott védekezés miatt alighanem mindkét edzőnek volt egy-két szava a játékosokhoz, az eredmény egy visszafogottabb tempójú második negyvenöt perc lett. Eto'o rettegésben tartotta a Cesena védőit, de nem tudott újabb gólt szerezni – a 66. percben pedig közel járt ehhez, de szétlőtte ziccerben a lécet.

A 73. percben a felfutó Maicon a kapus kezébe emelt egy gyors akció nyomán, a kontrát követően meg Giaccherini lesről lőtt kapura, megkapta érte a második sárga lapját – buta kiállítás! A Cesenának tíz emberrel is volt helyzete, és akadt olyan perc, amely során teljesen beszorította az Intert. Hiábavalók voltak azonban a próbálkozások, az Internazionale továbbra is hibátlan Leonardóval a kispadon (Gigi Simoni óta nem kezdett ilyen jól edző az Internél) – és egyre közelebb kerül az éllovas Milanhoz.

1. Milan 20 12 5 3 35–18 +17  41
2. Lazio 20 11 4 5 26–18 +8  37
3. Napoli 20 11 4 5 30–20 +10  37