Cicinho gólja három pontot ért az AS Romának, Inter-döntetlen

2008.02.24. 17:13
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában az AS Roma hazai pályán verte meg a Fiorentinát, a győztes gólt Cicinho szerezte. Az Internazionale döntetlent játszott, Antonio Cassano góljára Hernan Crespo válaszolt Genovában. Nyolc gólt hozott az Udinese-Genoa meccs.
Cicinho (jobbról a második) szerezte az AS Roma győztes gólját
Reuters
Reuters

OLASZ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A), 24. FORDULÓ

• Roma - Fiorentina 1-0 (Cicinho 54.)
  • Atalanta - Siena 2-2 (Floccari 42., 45. ill. Bertotto 32., Locatelli 40.)
  • Cagliari - Lazio 1-0 (Matri 88.)
  • Empoli - Catania 2-0 (Giovinco 36., Budel 78.)
  • Livorno - Napoli 1-2 (Diamanti 74. ill. Calaio 59., 90.)
  • Sampdoria - Internazionale 1-1 (Cassano 65. ill. Crespo 76.)
  • Udinese - Genoa 3-5 (Di Natale 28. és 39.-mindkettő 11-esből, Floro Flores 72. ill. Leon 9., Sculli 42., Borriello 54., 78., 85.)
A forduló rangadóját a fővárosban rendezték, ahol az AS Roma a Fiorentinát fogadta. A hazaiak egy Real Madrid elleni 2-1-es győzelemmel hangoltak a vasárnapi mérkőzésre.

Az első játékrészben kiegyenlített volt a játék, a rómaiak egy kiváló Cicinho-lövéssel veszélyeztettek, míg a vendégek legnagyobb lehetősége Adrian Mutu előtt adódott. A román kiválóság a leshatárról indulva megpróbálta elvinni Doni kapus mellett a labdát, ám a brazil lelopta a lábáról a játékszert. Vetődés közben azonban maga alá gyűrte Mutu lábát is, akit még szünet előtt le is kellett cserélni.

Az 54. percben az előretörő Cicinho révén megszerezte a vezetést Luciano Spalletti együttese, a brazil védő a jobb alsó sarokba lőtt. Két perc múlva Kuzmanovics révén egyenlíthetett volna Fiorentina, ám a vendégfutballista remek lövése a felső lécről vágódott kapu fölé.

A Roma a hátralévő időben megtartotta előnyét, és megnyerte a bajnokit.

Az Inter a Sampdoriához látogatott, és az első 45 percben kevés helyzetet láthattak a nézők. Leginkább az igen aktív Antonio Cassano járt közel a gólhoz, ám remek lövését bravúrral ütötte szögletre Julio Cesar kapus.

A 65. percben újra Cassano villant, a volt válogatott futballista Julio Cesar hálójába lőtt, vezetést szerezve csapatának. Tíz percen keresztül volt az előny a genovaiaknál, ekkor Dejan Sztankovics labdáját Hernan Crespo fejelte a hazaiak kapujába. Az Inter megmentett egy pontot.

Gólparádé volt Udinében, a mérkőzést végül Borriello mesterhármasának köszönhetően a vendég Genoa nyerte. Hazai részről Di Natale két büntetőt értékesített.