Roberto Mancini: Ha Torinóban tizenegyen játszhatunk, akkor győzünk!

2008.01.24. 12:27
A két csapat szerda este játszotta első mérkőzését az Olasz Kupa negyeddöntőjében, mely végül 2-2-es döntetlent hozott a milánói San Siróban. Az eredmény egyfelől csalódás lehet a milánóiak számára, hiszen a Juventus csak a végjátékban egyenlített, másfelől akár még optimisták is lehetnek, hiszen mindezt tíz emberrel sikerült véghezvinni.
Mancini reméli: ezúttal tizenegy emberrel veheti fel a harcot a Juventusszal

Roberto Mancini, az Inter trénere egyáltalán nem csügged, amiért csapata végül nem tudott nyerni a Juventus ellen a San Siróban, az Olasz kupa (Coppa Italia) negyeddöntőjében. Sőt, kifejezetten bizakodó az egy hét múlva esedékes visszavágó előtt.

A tréner ugyan nem teljesen elégedett a Bianconeri elleni hazai 2-2 után, hiszen ellenfelük két késői góllal állt fel a padlóról, és harcolta ki a döntetlent. Ugyanakkor semmiképpen sem hagyhatja figyelmen kívül, hogy csapata - Nicolás Burdisso korai, de jogos kiállítása miatt - több, mint nyolcvan percen keresztül emberhátrányban játszott.

„Nem vagyok boldog két ilyen bekapott gól után, de azt kell mondjam, összességében mindenki jól végezte a dolgát - kezdte meccs utáni értékelését Mancini. - Szinte végig tíz emberrel kellett játszanunk tizenegy ellen, és még így is kétgólos vezetést szereztünk. Úgyhogy azt hiszem, igenis bizakodóak lehetünk a visszavágó előtt.”

„Úgy gondolom, olyan hozzáállással és olyan küzdőszellemmel, mint amit tegnap este láttam, képesek vagyunk arra, hogy Torinóban kiharcoljuk a továbbjutást - mondta végül a szakember, majd sokat sejtetően hozzátette: - „Ha végre mi is tizenegy emberrel játszhatunk tizenegy ellen, akkor nyerni fogunk.”