Az Inter beállította az AS Roma győzelmi csúcsát

2006.12.23. 17:22
A listavezető Internazionale döcögős első félidő után 2-1-re legyőzte a vendég Atalantát a milánói Giuseppe Meazza-stadionban, de ami ennél is fontosabb: Roberto Mancini együttese beállította az AS Roma tizenegy győzelemig tartó rekordját, amelyet tavaly óta egyedül tartottak a "farkasok". A brazil Adriano március óta tartó gólképtelenségét szakította meg.
Adriano eredményes volt - a szezonban először

SERIE A

18. FORDULÓ, EREDMÉNY
INTERNAZIONALE–ATALANTA 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Adriano (65.), Loria (75.-öngól) ill. Doni (16.)

Filkor nem ült a kispadra

Bár Filkor Attila még benne volt a 19-es keretben, az edző döntése értelmében végül mégse ült le a kispadra, így csak a lelátóról szemlélhette a mérkőzést.
Noha az Inter hatalmas előnnyel vezeti a bajnokságot, a kék-feketék mai mérkőzésének így is óriási volt a tétje, jelesül, hogy győzelem esetén a hazaiak beállíthatják az AS Roma tavalyi rekordját. Mint ismeretes, a fővárosiak a 2005–2006-os szezonban 11 bajnokin nem találtak legyőzőre.

Az Atalanta nem könnyítette meg a sztárcsapat dolgát: kicsit sem volt megilletődve ellenfelétől, és agresszív, agilis támadójátékkal többször is veszélyes helyzetet teremtett a hazai kapu előtt.

Az Inter már a mérkőzés elején kénytelen volt cserélni: kisebb sérülés miatt Alvaro Recoba bicegett le a pályáról, helyére Adriano állt be a kispadról. A brazil zseni percekkel pályára lépése után máris veszélyeztette Calderoni kapuját, de a fejese nem ért célba.

Nem kellett sokat várni az első találatra, meglepetésre azonban a gólt nem a hazaiak szerezték: a 16. percben Luca Ariatti bal oldali gurítását Cristiano Doni bombázta kapásból 16 méterről a kapu jobb oldalába, Julio Cesar kapus mozdulni sem tudott.

Pár perc múlva Doni lapos lövéssel veszélyeztetett, de Adrianóék is több fenyegető rohamot vezettek. Az Atalanta fegyelmezett és önfeláldozó védekezése azonban meghozta az eredményét, és nem született újabb gól a szünetig.

A második félidőben jobban felpörgött az Inter, de sokáig eredménytelen volt, a vendégcsapat pedig továbbra is kőkeményen védekezett.

A 65. percben aztán megtört a jég, egy beadást Adriano hat méterről elvetődve fejelt a jobb alsó sarokba (1-1). A kiváló támadó ebben a szezonban először szerzett gólt.

Bár igyekezett tartani magát at Atalanta, de ekkor már nem tudta megállítani a kék-feketéket. A 75. percben Loria fejelte be szépségdíjas mozdulattal Figo szabadrúgását – a saját kapujába (2-1).

A végén néhány kakaskodás és felesleges rugdalózás jelentett izgalmakat, gól azonban már nem született.

A forduló több mérkőzéséről lásd a Tartja a távolságot a Roma, nyert a Milan című írásunkat.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A)

A 18. FORDULÓ EREDMÉNYEI:
  • Ascoli – Chievo 3-0 (Paolucci 8., Bjelanovic 13., 37.)
  • Catania – Sampdoria 4-2 (Spinesi 6., 45.-11esből, 88. Caserta 36. ill. Palombo 22., Fanceschini 40.)
  • Fiorentina – Messina 4-0 (Toni 17., Potenza 22., Liverani 45., Mutu 51.)
  • Internazionale – Atalanta 2-1 (Adriano 65., Loria 75.-öngól ill. Doni 16.)
  • Livorno – Torino 1-1 (Lucarelli 61. ill. Cioffi 24.)
  • Parma – Lazio 1-3 (Budan 19. ill. Stendardo 30., Pandev 34., Rocchi 46.)
  • Reggina – Empoli 4-1 (Dailey 4., Amoruso 8., 27, Binchi 44. ill. Saudati 68.-11esből)
  • Roma – Cagliari 2-0 (Taddei 5., Mancini 55.)
  • Siena - Palermo 1-1 (Rinaudo 41. ill. Simplicio 40.)
  • Udinese – Milan 0-3 (Kaká 31.-11esből, Gilardino 35., Oliveira 76.)