Tarver a hivatalos kihívó

2005.07.09. 20:42
Címkék

Egy nappal azután, hogy Kovács István jelezte, Erdei Zsolt menedzsmentjének, az Universum Box-Promotionnek lassan tárgyalásokat kell kezdenie a hivatalos kihívóval, máris megváltozott a személye. Pénteken még Glencoffe Johnson állt a WBO-rangsor első helyén, az azóta kiadott új ranglistán viszont már csak az ötödik. Persze, az élen minőségi váltás történt, hiszen Antonio Tarver vette át a vezetést, aki a közelmúltban pontozással megverte a jamaicait.

Ugyanakkor nehezen hihető, hogy az amerikai Johnson elleni, jó pénzzel kecsegtető harmadik ütközet, esetleg a középsúlyú király Bernard Hopkinsszal szembeni csata helyett a WBO félnehézsúlyú trónját veszi majd célba. Tarver elutasítása esetén Thomas Ulrich következne, de őt az Universum WBC-vonalon futtatja, a harmadik helyen pedig a Madár által már kétszer megvert argentin Hugo Hernán Garay áll… Nem rossz a menedzsmentje, ha másfél éven belül, két vereséget követően, harmadszor is eltolják őt a hivatalos kihívói pozícióig.

Még két magyar áll a tízben a WBO-nál: Nagy János kiskönynyűsúlyban ranglistavezető, ő a világbajnok Jorge Barrios hivatalos kihívója. Barrios most szabadon választott címvédésen jut majd túl (a 15. helyezett, Puerto Ricó-i Víctor Santiagóval találkozik), azt követően, elméletileg, a magyar öklöző vár rá. Isaszegi Róbert harmatsúlyban a hetedik helyre esett vissza, ő - túl a negyvenen - aligha tud már jelentősen előrelépni. ---- A ---- &
Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: a lettek ellen zárjuk a férfi jégkorong-vb-t

Minden más foci
1 órája

Hat győri az NS álomcsapatában; Szondy Zoltán: A Csíkszereda magyar klub

E-újság
1 órája

A nagy varázslat – Ballai Attila publicisztikája

Egyéb csapat
1 órája

Van ok a szerénységre – Malonyai Péter jegyzete

Kosárlabda
1 órája

A Paderborn nyerte meg az osztályozót, a Wolfsburg 29 év után újra 2. Bundesliga-csapat lesz

Német labdarúgás
1 órája

Jégkorong-vb: vezettek Szlovénia ellen, végül kiestek az olaszok

Jégkorong
1 órája

Roland Garros: Wawrinka utolsó meccsét játszotta Párizsban

Tenisz
1 órája

Futsal NB I: döntős az Újpest és a Nyíregyháza, kiesett a Pécs és a Haladás

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik