Ökölvívás: Johnson a jobbik "Roy Jones-verő"

Vágólapra másolva!
2004.12.19. 10:48
Címkék
Nem volt jelentős címmeccs, de lázban tartotta a profiboksz rajongóit a szombat éjszakai Glen Johnson-Antonio Tarver mérkőzés, hiszen az a két ember csapott össze, akik korábban le tudták győzni (sőt mindketten kiütötték) a királyt, Roy Jonest.

A félnehézsúlyú királyverők közül a Los Angelesben megrendezett meccsen Johnson (képünkön) volt a jobb: pontozásos győzelmet aratott Tarver ellen.

Mint azt már korábban megírtuk, ez a találkozó olyannyira fontos volt mindkettejük számára, hogy még a világbajnoki címükről is lemondtak, csakhogy a kötelező kihívójuk helyett egymással harcolhassanak. Jonhson az IBF (Nemzetközi Bokszföderáció), Tarver a WBC (Bokszvilágtanács) övét adta vissza, hogy felléphessen a Staples Centerben.

"Még nem vagyok a legjobb - mondta a győzelme után Johnson -, de azon vagyok, hogy a legjobb legyek."

A pontozóbírók közül kettő, Chuck Giampa és Melvina Lathan 115:113 arányban Johnsont látta jobbnak, míg Marty Denkin 116:112-vel Tarvernak adta volna a meccset.

Glencoffe Johnsonnak ez volt hivatásos pályafutása 42. győzelme (42-9-2, 28 K. O.-T. K. O.), míg Tarver harmadszor kapott ki (22-3, 18).
Legfrissebb hírek

Fordulatos meccsen négygólos döntetlent játszott a Cagliari és a Pisa

Olasz labdarúgás
2 perce

Férfi kézi: Rea Barnabás távozik a Stjarnantól – hivatalos

Kézilabda
18 perce

Elsöprő többséggel további négy évig a 81 éves Hasszan Musztafa az IHF elnöke

Kézilabda
23 perce

Mbappé: A gólörömöm Cristianónak szólt, sokat segített nekem

Spanyol labdarúgás
31 perce

Gyász: elhunyt kollégánk, a párizsi olimpiáról is tudósító Csudai Sándor

Egyéb egyéni
1 órája

A Porto hivatalosan is bejelentette Thiago Silvát

Minden más foci
1 órája

Szuperliga: OFK Beograd–Topolyai SC

Minden más foci
1 órája

„A győzelmet nem lehet megunni, igazi mámor” – interjú Losonczi Dáviddal

Képes Sport
2 órája
Ezek is érdekelhetik