Csik Mónika is érmes

2004.10.05. 22:06
Címkék
A vb- és Eb-ezüstérmes Ducza Anita (75 kg) és a világ- és Európa-bajnok Kovács Mária (86 kg) a sorsolás jóvoltából egyből a legjobb négy között kezdheti majd meg szereplését az Európa-bajokságok sorában a harmadik olaszországin, Csik Mónika tegnap kvalifikálta magát ugyanide, további három csapattársuk pedig ma húzhat kesztyűt az éremért.
Ebből egyszersmind az is kiderül, hogy az eleve a nyolc közé sorsolt két magyar lány (az 57 kilós Szuknai Zsuzsanna és a 66 kilós Csejtei Csilla) mellett Szabó Teréz (63 kg) is bejutott a nyolcba, még ha nem is egyszerű mérkőzésen - a sárospataki hölgy pontgazdag meccsen 26:24-re nyert cseh riválisa ellen. A folytatásban az orosz Marija Karlova vár rá.A vb-bronzérmes Csik Mónika a második összecsapásán is sikerrel lépett túl, könnyebb dolga is volt, mint egy körrel és egy nappal korábban, döntő fölénynyel kecsegtető háromszor két percben verte meg 28:6-ra a francia Vanessa Berteaux-t, és a török Beyhin Karacioibiogluval küzdhet meg csütörtökön a fináléért.Két éve a pécsi Európa-bajnokságon döntőzött, ugyanerre most sem számít esélytelennek.A legkisebbeknél, 46 kilóban induló Simon Nikolett viszonylag simán, tíz pont különbséggel maradt alul a török Derya Aktop ellenében, és nem jutott be az elődöntőbe.Ma Szuknai, Szabó Teréz és Csejtei húz kesztyűt - mindhárman a dobogóért.3. NÔI EURÓPA-BAJNOKSÁG, RICCIONE
Nyolcaddöntő. 63 kg: Szabó Teréz (magyar)-Alenková (cseh) p. gy. (26:24). Negyeddöntő. 46 kg: Aktop (török)-Simon Nikolett (magyar) p. gy. (22:12). 48 kg: Csik Mónika (magyar)-Berteaux (francia) p. gy. (28:6). 54 kg: Hrickaja (ukrán)-Boros Gyöngyi (magyar) p. gy. (18:3)
Legfrissebb hírek

Tocuka Juto a harmadik olimpiáján ért fel a csúcsra

Téli olimpia 2026
5 perce

„Nem gondoltam, hogy ennyi élménnyel fogok gazdagodni” – Halász Laura, a téli olimpia magyar önkéntese

Téli olimpia 2026
8 perce

„Telente 70-80 napot lehet síelni a megújult Normafánál”

Téli sportok
21 perce

NB II: a Kecskemét Mezőkövesdre, a Kozármisleny Ajkára adott kölcsön támadót

Labdarúgó NB II
27 perce

Női röplabda Extraliga: előnyben a Békéscsaba a negyeddöntőben

Röplabda
42 perce

NBA: visszavonult a kétszeres olimpiai bajnok Chris Paul

Amerikai sportok
1 órája

Kiss Tamás gólt szerzett Cipruson; a Galatasaray Sallai Roland nélkül nyert kiütéssel

Légiósok
1 órája

Rövidített és szeles szakaszon mutatkozott be a Bahrain Victoriousben Valter Attila

Kerékpár
1 órája
Ezek is érdekelhetik