Csábi nyert

2004.09.26. 22:10
Címkék
Miután a nagykállói gála előcsatározásai során rendre a piros sarokba szólított versenyző szerezte meg a győzelmet, ezért az est egyik fénypontját, a WIBF-GBU kisharmatsúlyú női világbajnoki címmérkőzését a valóban hazai pályán szereplő, Csábi Bettina ellen fellépő Miló Viktória várhatta kedvezőbb előjelekkel.
Csábi Bettina (balra) huszonegyedik mérkôzésén is megôrizte a hibátlan mérlegét (Fotó: Mirko István)
Csábi Bettina (balra) huszonegyedik mérkôzésén is megôrizte a hibátlan mérlegét (Fotó: Mirko István)
Csábi Bettina (balra) huszonegyedik mérkôzésén is megôrizte a hibátlan mérlegét (Fotó: Mirko István)
Csábi Bettina (balra) huszonegyedik mérkôzésén is megôrizte a hibátlan mérlegét (Fotó: Mirko István)
Csábi Bettina (balra) huszonegyedik mérkôzésén is megôrizte a hibátlan mérlegét (Fotó: Mirko István)
Csábi Bettina (balra) huszonegyedik mérkôzésén is megôrizte a hibátlan mérlegét (Fotó: Mirko István)
A ringben mutatott teljesítmények között nem volt túl nagy differencia, a pontozók végül azt díjazták, hogy Csábi valamivel többet ütött, Miló próbálkozásainak hatásfoka hiába volt egy picivel jobb. Egy döntetlen mellett két nagy arányú pontozás azt jelentette, hogy a tízmenetes csatát követően Csábi Bettina a harmatsúlyú után a kisharmatsúlyú vb-övet is a derekán viselheti.
A történtek ellenére Miló győztesként ünnepelte magát, a ring négy sarkába ugorva kiabálta a közönség felé: "Én voltam a jobb!" Később sem palástolta csalódottságát: "A csarnokban ülők és a televíziónézők is láthatták, hogy én nyertem, a világbajnok tehát én vagyok! Edzőmmel arról beszéltünk, hogy az első öt menetet tisztán megnyertem, talán csak a kilencedik ment el, így nem értem, a pontozók milyen mérkőzést néztek. Tudtam, hogy végig fog menni a találkozó, de nem ilyen eredményre számítottam. Az élet megy tovább, immáron a saját súlycsoportban vívandó mérkőzésekre koncentrálok."
Az immár kétszeres világbajnok esetében sem lehet szó szárnyaló boldogságról: "Szeretném megköszönni a közönségnek, hogy kedvesen fogadott, biztosíthatom Vikit, hogy ez fordított helyzetben is így lett volna. Bíztam benne, hogy a padlóra tudom küldeni ellenfelemet, ez nem sikerült, de pontozással is megérdemelt győzelmet arattam. Ellenfelem reakciójáról csak annyit: veszíteni is tudni kell…"
Miután lecsillapodtak a kedélyek, következett az est utolsó összecsapása, amelyen a WBO és a WBA kiskönnyűsúlyú interkontinentális bajnoka, Nagy János igyekezett megőrizni makulátlan mérlegét. Mindez nem tűnt reménytelen vállalkozásnak a moldovai Aurel Popa ellen, és miután a második menetben egy percen belül háromszor is számoltatott riválisára, hamar sikerült is neki. "Kellemetlen stílusú ellenféllel bokszoltam, lehet, hogy jobb lett volna egy kicsivel több időt a ringben tölteni, de engem mindig az motivál, hogy a végén az én kezemet emeljék a magasba - értékelte a látottakat Nagy János. - Ami Chacónt illeti, a menedzsment azon dolgozik, hogy november elején létrejöjjön a találkozó, ha így lesz, állok elébe."

Profigála, Nagykálló
Férfiak. Pehelysúly: Nagy Zsolt-Józsa Zoltán T. K. O. gy. a 2. m-ben; kiskönynyűsúly: Mészáros András-Stan (román) T. K. O. gy. a 2. m-ben; Nagy János-Popa (moldovai) T. K. O. gy. a 2. m-ben; nagyváltósúly: Petrovics János-Gyalog Zsolt T. K. O. gy. a 3. m-ben; Burányi László-Szabó Titusz T. K. O. gy. a 4. m-ben; Kovács Attila-Kubovsky (szlovák) K. O. gy. az 1. m-ben; félnehézsúly: Papp László-Manazya (kongói) Manazya leléptetve a 2. m-ben. Nők. Kisharmatsúly (a WIBF-GBU világbajnoki övéért): Csábi Bettina-Miló Viktória p. gy. 10 menetben
A nem jelölt nemzetiségűek magyarok.
Legfrissebb hírek

NBA: öt csapatból áll össze a legjobban védekezők idei álomötöse

Amerikai sportok
3 perce

„Jobban rajtolunk, mint a Ferrarik” – Piastri bízik az előrelépésben

F1
14 perce

Már van róla papír: nem volt jogos a Celticet a bajnoki cím közelébe repítő büntető

Minden más foci
28 perce

Max Verstappen: Maradok a Formula–1-ben

F1
34 perce

Nem show lesz, igaz profi bunyó – jön az Uszik–Verhoeven!

Ökölvívás
50 perce

Az MU adja a Premier League-idény legjobb játékosát

Angol labdarúgás
1 órája

Egy év után távozik Veszprémből a magyar szélső, NB I-es élcsapatban folytatja

Kézilabda
1 órája

Russell: Egy pillanatig sem kételkedtem magamban

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik