
Olvassa a Nemzeti Sportot digitális formában.
Közepesen felhős
Vasárnapi sportműsor: Pool–MU, Uruguay jön a kézi-vb-n
Nem akármilyen rangadók várnak a labdarúgás szerelmeseire vasárnap – a Premier League-ben a Liverpool a Manchester Unite...
Jürgen Klopp, a Liverpool labdarúgócsapatának vezetőedzője aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a Brexit miatt változik a játékosok szerződtetésének szabályozása, ami kedvezőtlen hatással lesz az angol futballra.
Válogatás 2020 eddigi nyilatkozataiból – a brexittel kezdődött az év, majd a legtöbb interjú természetesen a koronavírusról szól, a vége meg persze a Ferencváros BL-szerepléséé, de azért van sok más téma is.
video nyilatkozatok koronavírus blog Tokió 2020 Szabados Gábor
Február 28-án a budapesti Corvinus Egyetemen tartott előadást a dán Klaus Nielsen, a francia Wladimir Andreff és az amerikai Stefan Szymanski a világhírű magyar közgazdász, Kornai János puha költségvetés nevű elméletének a labdarúgásban való megjelenéséről, illetve szerepéről. Az előadások után Stefan Szymanski külön is interjút adott az Origónak, beszélt a FIFA pénzügyi fair play szabályának versenytorzító hatásáról, az európai topligákról és a kínai lehetőségekről, illetve arról is, hogy lehet-e még a világ labdarúgásában újra tényező Magyarország.
válogatott sportgazdaság magyar válogatott közgazdaság Stefan Szymanski Real Madrid
Izgalmas kérdés, milyen hatással lesz a Brexit az angol futballra, néhányan előrelépést remélnek tőle, sokak szerint viszont jelentősen gyengül majd a Premier League vonzereje.
Gareth Bale-t, a Real Madrid futballistáját az angol The Telegraph próbálta kérdezni a napokban az angol politikai helyzetről, valamint egyéb témákról, ám a walesi elég egyértelművé tette, nem foglalkozik a golfon kívül szinte semmivel, és ahogy ő mondja, a „saját kis buborékában él”.
politika golf Real Madrid Gareth Bale Egyesült Királyság Brexit
Ha Nagy-Britannia október 31-én kilép az Európai Unióból, s addig nem születne megállapodás a tárgyalások során, akkor többek között Lionel Messi és Cristiano Ronaldo sem léphetne be a szigetországba az említett dátum után – írja az As.
A The Times brit napilap információi szerint az angol Labdarúgó-szövetség (FA) a Brexitre való reagálásként a jelenlegi 17 helyett 12-re csökkentené a keretbe nevezhető légiósok számát a Premier League-kluboknál.
A Manchester United labdarúgóklubnál attól tartanak, hogy Nagy-Britannia uniós távozása, a Brexit után hátrányba kerülnek nemzetközi riválisaikkal szemben az átigazolási piacon.
nemzetközi átigazolás angol átigazolás Manchester United Brexit
„Kiléptek az angolok az unióból!” „Kiestek a britek az Eb-ről!” Nem egy-két embertől lehetett hallani, kommentek között olvasni az utóbbi napokban ezeket a mondatokat, pedig mind a két állítás helytelen. A sportvilágban egyébként is zavart okoz a fejekben, hogy az olimpián egy zászló alatt indulnak a britek, a labdarúgásban viszont három külön válogatottjuk is képviseltette magát – sőt, az egyik még jelenleg is áll! – a mostani Eb-n.
Észak-Írország foci Eb 2016 Wales Skócia Rio 2016 Nagy-Britannia
A pályafutása során az Arsenalban és a Liverpoolban is futballozó Jermaine Pennant beszállt azok közé a labdarúgók közé, akik megszólaltak az Európai Unió elhagyásáról döntő brit népszavazással kapcsolatban.
Az Egyesült Királyság eredményes népszavazása értelmében néhány éven belül megvalósul a „Brexit”, azaz a monarchia kilép az Európai Unióból. Természetesen a gazdasági következmények, a lehetséges brit szétszakadás és a tovább éleződő migrációs kérdések fontossága mellett a döntés hatása a sport területére elenyésző jelentőségű, ugyanakkor mégsem elhanyagolható téma, hiszen az emberi kapcsolatokban a sport az egyik legnagyobb összekötő erő és mindennapi szinten hozza elő a nemzeti kérdéseket is. Cikkünkben annak jártunk utána, hogy a brit kilépésnek milyen hatásai lehetnek a sportra, azon is belül az azt leginkább érintő labdarúgásra.
angol foci angol bajnokság Premier League Nagy-Britannia CsZ Brexit