Találatok a Assen címkére

Találatok száma: 16

MotoGP: Bagnaia újabb körrekordja és újabb rajtelsősége

2022-06-25 15:32:12

Hogy mit sikerül átmenteni szombati formájából Francesco Bagnaiának a futamra, az nála nagy kérdés, de az biztos, hogy idén negyedik alkalommal indulhat a pole pozícióból, ezúttal a Holland Nagydíjon. Mellőle Fabio Quartararo és Jorge Martin indulhat az első sorból.

MotoGP Francesco Bagnaia Fabio Quartararo Assen

MotoGP: amerikai beugró, Gerloff helyettesíti Morbidellit

2021-06-23 16:29:08

A tavalyi MotoGP-világbajnoki második Franco Morbidelli bal térde kedden ismét megsérült edzés közben, így ki kell hagynia a most hétvégi Holland Nagydíjat. Az is eldőlt, hogy az amerikai Garrett Gerloff helyettesíti.

MotoGP Garrett Gerloff Franco Morbidelli Assen

DTM: már a jövő hónaptól visszatérhetnek a nézők

2020-08-07 13:18:05

A jelenlegi tervek szerint a német túraautó-bajnokság (DTM) szeptember 4. és 6. között megrendezendő hollandiai versenyhétvégéjére naponta 10 000 néző látogathat ki Assenben.

DTM Assen

MotoGP: Marc Márquez először rajtelső Hollandiában

2018-06-30 16:29:40

Idei második, Hollandiában pedig az első pole pozícióját szerezte meg Marc Márquez a MotoGP asseni versenyhétvégéjén. A rendkívül szoros időmérőt Cal Crutchlow zárta a második, Valentino Rossi a harmadik helyen.

Valentino Rossi Marc Márquez Cal Crutchlow Assen

MotoGP: újonc rajtolhat az élről Hollandiában

2017-06-24 15:58:42

Az asseni TT az egyedüli verseny, amely 1949 óta szerepel a gyorsaságimotoros-világbajnokság naptárában. Ilyen hosszú idő alatt megfigyelhető volt, hogy egyvalami biztos Hollandiában, az pedig a bizonytalan időjárás. Ennek megfelelően a pénteki száraz edzéseket követően szombatra leszakadt az ég, így vizes pályán is megmutathatták a pilóták, hogy mit tudnak.

MotoGP Moto3 Moto2 Assen

Videó: kicsúszott a világbajnok, elvitte a fotós motorját

2016-07-02 16:41:59

Ötletes megoldáshoz folyamodott Marc Márquez a gyorsaságimotoros-világbajnokság asseni időmérője során, miután az egyik kanyarban elcsúszott a motorjával.

MotoGP Marc Márquez Assen

Moto2: hat év után újra japán győztest ünnepeltek

2016-06-26 14:24:29

Nakagami Takaaki a 111. világbajnoki futamán felért a dobogó legfelső fokára. A japán himnusz a 2010-es Katalán Nagydíj óta először hangzott el a vb-futam után, hat éve Takahashi Yuki szintén a Moto2-es kategóriában győzött.

Moto2 Assen

Moto3: Assenben lett meg az első Mahindra-győzelem

2016-06-26 13:06:43

A Moto3 mezőnye most sem hazudtolta meg magát, szokás szerint izgalmas versenyt láthattunk tőlük a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján, amely az első Mahindra-győzelmet hozta.

MotoGP Moto3 Mahindra Assen

Rossi trükközött a sikánban, aztán jött a szócsata

2015-06-27 15:30:06

Megvan Valentino Rossi hetedik királykategóriás győzelme Assenben, amivel minden idők legeredményesebb versenyzőjévé vált ezen a pályán a legnagyobb géposztályban, maga mögé utasítva Giacomo Agostinit.

Valentino Rossi MotoGP Moto3 Moto2 Marc Márquez Jorge Lorenzo

MotoGP: Rossi nagy csatában, koccanás után legyőzte Márquezt

2015-06-27 15:06:10

Valentino Rossi hatalmas csatában, az utolsó sikánban Marc Márquezzel történt koccanása után, a célegyenesre fordító kanyart levágva megnyerte a gyorsaságimotoros-vb királykategóriájának hollandiai futamát. Ez volt az utolsó alkalom a sorozat történetében, hogy szombaton tartottak versenyt.

Valentino Rossi MotoGP Moto3 Moto2 Marc Márquez Assen

MotoGP: Márquez nyolcadszor nyert, Dovizioso idei legjobbja

2014-06-28 14:07:14

A gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján a spanyol Marc Márquez végzett az élen a királykategóriában. Mögötte az olasz Andrea Dovizioso futott be, aki idei legjobb helyezését könyvelhette el.

Valentino Rossi MotoGP Moto3 Moto2 Marc Márquez Holland TT

MotoGP: Lorenzo motorra ült a Holland TT bemelegítőjén

2013-06-29 10:28:20

Jorge Lorenzo a csütörtöki válltörése ellenére szombat reggel motorra ült, és részt vett a gyorsaságimotoros-világbajnokság hollandiai futamának bemelegítő edzésén. A spanyol zsinórban 11 kört tett meg a Yamahával Assenben, a legjobb körideje a nyolcadik helyre volt jó.

Assen Holland TT Jorge Lorenzo MotoGP gyorsasági motor

MotoGP: Lorenzo eltörte a kulcscsontját Assenben

2013-06-27 15:16:10

Bal kulcscsonttörést szenvedett a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának címvédője, Jorge Lorenzo, aki hatalmasat bukott az asseni Holland Nagydíj csütörtöki szabadedzésén. A MotoGP pontversenyének második helyén álló Yamaha-pilótát meg kell műteni, és a szombati futamon biztosan nem állhat rajthoz.

MotoGP Moto3 Moto2 Jorge Lorenzo Assen

Tömegbukás a MotoGP-ben, törtek a csontok

2012-06-28 00:20:32

Egykor a Formula–1 nem sokban különbözött a (gyorsasági) motorozástól a veszélyesség tekintetében, mára azonban jelentősen változott a helyzet, elég megnézni a régi F1-es autók felépítését, az akkori védőruhákat és pályákat a mai biztonsági előírásokkal szembeállítva, illetve a baleseti és halálozási statisztikák különbségeit a két sportág közt. Még két esztendeje sincs, hogy Tomizava Soja végzetesen bukott gépével Misanóban, illetve Marco Simoncelli tavaly Szepangban, miközben a száguldó cirkusz Ayrton Senna (1994) óta nem vesztett el senkit verseny közben. Persze a MotoGP-ben sem olyan sokszor történik életet követelő tragédia, ugyanakkor a különböző csonttörések jóval gyakoribbak. Hat éve például a menők tömegesen dőltek ki – szó szerint – a sorból.

sportnaptár gyorsasági motor baleset Valentino Rossi MotoGP Katalán Nagydíj

Valentino Rossi elnézést kért De Puniet-től, és vállalja a felelősséget

2008-07-04 04:00:23

Elnézést kért a MotoGP Holland Nagydíjának szombati futamán elkövetett hibájáért Valentino Rossi. Az olasz klasszis az első körben esett el, és közben Randy de Puniet-t is kisodorta magával. Rossi szerint a világbajnokság mostantól háromesélyes, de úgy gondolja, továbbra is jó esélye van a győzelemre.

Valentino Rossi Randy De Puniet

Egyetlen verseny kihagyása is elég volt Capirossi felépüléséhez

2008-06-28 04:00:15

A Rizla Suzuki MotoGP-ben szereplő olasz versenyzője, még a két héttel ezelőtti Katalán Nagydíjon szenvedett csúnya balesetet, eltörte a kezét, és a múlt heti Angliában tartott futamot emiatt ki kellett hagyja. A 35 éves olasz azonban készen áll a visszatérésre.