HFL: kiütéses sikerével döntőbe jutott a Rebels!

BENCSICS MÁRKBENCSICS MÁRK
2014.10.27. 21:51
Váry Tamás négy passzolt TD mellett a döntőt érő touchdownt is megfutotta (Fotó: Király Etelka és Váradi Barna)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) utolsó játéknapja is rengeteg izgalmat tartogatott, hiszen – a már biztos döntős – Docler Wolves mellett még két csapatnak volt esélye a fináléba jutásra. Az Újbuda Rebels azonban saját kezében tarthatta sorsát, ehhez viszont legalább 30 pontos győzelem kellett a nyeretlen Győr Sharks ellen.

Ennek fényében nem csoda, hogy már a mérkőzés első perceiben megkezdte a pontgyártást a Rebels. A győri irányító, Bachrathy Kornél passzát Bánfi Mihály szerezte meg, és egészen a célterületig vitte vissza, ezzel megadva az alaphangot (7–0), majd a Rebels a negyed vége előtt tovább növelte előnyét Nagy Ádám 27 yardos elkapott touchdownjával (14–0).

A második játékrészben a Rebels védelme ismét labdavesztésbe hajszolta bele a Cápákat, ezúttal Németh Márton szerzett labdát, a Győr ennek ellenére közelebb tudott férkőzni még a félidő előtt Bachrathy egyyardos futásával (14–7).

A szünet egyértelműen jót tett a Rebelsnek. A hazaiak irányítója, Váry Tamás továbbra is jól játszott, passzaiból előbb ismét Nagy, majd Kiss Róbert szerzett hatpontost, míg a védelemből Végh Imre szerzett labdát – mint tette azt múlt héten is a Farkasok ellen (28–7). A Cápák támadóegysége nem tudott mit kezdeni a Lázadók védelmével, a játékrész alatt csupán egy sikertelen mezőnygólig jutottak.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2014-es döntőjét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Rebels lépésről lépésre, egyre közelebb került a hőn áhított különbség eléréséhez, amihez nagyban hozzájárult az utolsó negyed elején Kántor Bálint elkapott touchdownja (35–7). A Lázadók védelme is mindent megtett a sikerért, Németh Márton újabb labdát szerzett, de testvére, Németh Bence is megkaparintott egy Bachrathy-átadást. Végül a koronát a négy passzolt touchdownnal záró Váry tette fel 20 yardos futásával, amelyre már nem volt válasza a Győr Sharksnak (42–7).

Győzelmével első ízben került HFL-döntőbe az Újbuda Rebels, míg a tavalyi bajnok Budapest Hurricanes a hármas körbeverés után a rosszabb pontkülönbsége miatt lemarad az idei fináléról. A kérdés már csak az, hogy új bajnokot avatnak, vagy a Docler Wolves visszafoglalja a trónt. A finálét a BVSC Szőnyi úti stadionjában rendezik meg november 15-én, 14 órától.