HFL: húszpontos hátrányból nyert a címvédő Újbudán

2014.09.27. 20:19
Néha már túl agresszív volt a Rebels védelme (Fotó: Király Etelka)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 3. fordulójában végletekig kiélezett találkozón Bencsics Márk vezetésével tudott fordítani a negyedik negyedben a Budapest Hurricanes az Újbuda Rebels ellen. A másik találkozón szintén hátrányból tudott nyerni a Docler Wolves Győrben.

ÚJBUDA REBELS–BUDAPEST HURRICANES

Szentirmai Zoltán mezőnygóljával már az első támadássorozatból megszerezte a vezetést az Újbuda Rebels. (3–0) A negyed végén meg is duplázhatták volna vezetésüket a vendéglátók, Szentirmai második próbálkozása azonban rövid volt.

A második negyedben még mindig csak kereste önmagát a címvédő: Németh Márton lopta le Bencsics Márk felpattanó passzát és meg sem állt vele a célterületig. (10–0) Ugyan a következő támadásból szépített Danku Dávid, a Rebels védelme továbbra is dominált a pályán. (10–7) Ezúttal Bánfi Mihály szerezte meg Bencsics passzát, aminek köszönhetően nagyon jó pozícióból támadhatott a Rebels. Ki is használták a hibát a hazaiak és Váry Tamás passzából Nagy Ádám továbbnövelte az Újbuda előnyét a félidő előtt. (17–7)

Ahogyan az első, úgy a második félidő is egy Szentirmai-mezőnygóllal kezdődött. (20–7) A folytatás sem alakult másképp, hiszen Németh Bence megszerezte Bencsics egyik passzát és Kántor Bálint elkapásával úgy tűnt akár el is dőlt a találkozó. (27–7) A harmadik negyed végére azonban visszajött a meccsbe a Hurricanes: Bencsics előbb Troy Rice-t találta meg a labdával hat pontért majd önmaga futott be a célterületre. (27–21)

Ez a forgatókönyv annyira megtetszett a vendégek irányítójának, hogy a negyedik negyedben egy 99 yardos támadás végén szintén ő futott touchdownt. (27–28) A támadássorozat alatt többször is nehéz helyzetbe került a címvédő, ám néhány az Újbuda Rebels által elkövetett szabálytalanság kisegítette őket. Két perccel a vége előtt még egy utolsó rohamra indult a Rebels és ekkor a győzelemhez egy mezőnygól is elég lett volna. Hiába haladtak jól a pályán, Szobonya Bence lehalászta Váry egyik passzát és ezzel eldöntötte a találkozót.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ezzel a győzelemmel a Hurricanes még mindig veretlen, míg a Rebels egy győzelemmel és két vereséggel áll.

„Jó, hogy agresszív a védelmünk, de néha átestünk a ló túloldalára, ami büntetésekhez vezetett – értékelt Karim Trabelsi, a hazaiak vezetőedzője. – A két vereségnek köszönhetően innentől még nagyobb lett rajtunk a győzelmi kényszer.”

„Ha a meccs előtt azt mondják, hogy négyszer adjuk el a labdát nem gondoltam volna, hogy nyerhetünk – összegzett Kovács Zsolt, a Hurricanes vezetőedzője. – Meg kell tanulnunk, hogy nem a harmadik negyed közepén kezdődik a mérkőzés.”

GYŐR SHARKS–DOCLER WOLVES

A másik találkozón a tavalyi ezüstérmes Docler Wolves látogatott a 2013-as harmadik Győr Sharks otthonába. Nem bizonyultak jó vendéglátónak a győriek, hiszen az első negyed végére 13–9-es előnyt alakítottak ki.

A második játékrészben Roczkó Iván futott és Deák Balázs visszahordott hatpontosának köszönhetően megfordították a találkozót a Farkasok és ezután sem lassítottak (19–23).

A második félidőben pontot sem engedtek a Cápáknak a Farkasok, ezzel szemben ők három hatpontost is szereztek. A harmadik negyedben Roczkó futott egy újabb touchdownt, majd Piros Krisztián volt eredményes egy hosszú elkapás után. A Wolves elkapójának ez volt a szezonban a harmadik touchdown elkapása. A végeredményt Storcz András alakította ki szezonbeli első hatpontos elkapásával (19–44).