Győzelemmel rajtolt a HFL-ben a Hurricanes

2012.09.08. 22:15
Elek Ádám több védő gyűrűjében (Fotó: Bratincsák Péter)
Az első alkalommal kiírt HFL 2. fordulójában a Győr Sharks fogadta a Budapest Hurricanes csapatát. A tűző napon lejátszott mérkőzésen 41–7-re nyert a vendéggárda. Ezzel a vereséggel a győri alakulat rendkívül nehéz helyzetbe sodródott két forduló után.

Az előző héten az Újbuda Rebelstől elszenvedett vereség (14–45) után a Cápák mindenképpen javítani akartak, és a mérkőzést is ennek megfelelően kezdték, Schwarz Ferenc 2 yardos futásával megszerezték a vezetést (7–0). A rengeteg futójáték miatt hamar eltelt az első negyed, amelyben több pont már nem született. A második negyedben az eddig akadozó Hurricanes-támadóegység magasabb fokozatba kapcsolt, és Tokaji Péter 40 yardos elkapásával szépített (7–6), majd Danku Dávid 5 yardos futásával átvette a vezetést a budapesti csapat, amivel beállt a félidei eredmény (7–13).

A második félidőt a Hurricanes kezdte, és az első támadássorozat végén Bencsics Márk 8 yardos futásával továbbnövelte előnyét (7–20). Válasz nem érkezett a Cápáktól, azonban a Hurricanes továbbra sem állt meg, ezúttal Elek Ádám 50 yardos elkapása szállította a pontokat (7–27). A hazai csapat szemmel láthatóan elfáradt, amit jól bizonyított Elek Ádám újabb touchdownja, több védőt lerázva tett meg 50 yardot (7–34). A negyedik negyedben csereként beálló Czirók Márton 2 yardos futása állította be a végeredményt. (7–41).

A Győr Sharks ezzel a vereséggel rendkívül nehéz helyzetbe került, a szeptember 22-i Budapest Wolves elleni mérkőzés megnyerése sem jelent biztos helyet számára a döntőben. A Budapest Hurricanes legközelebb a Budapest Wolvesszal küzd meg szeptember 30-án, ami rendkívül pikáns mérkőzésnek ígérkezik, mivel egykoron a két csapat számos tagja egy klubban játszott.

„A mérkőzés elején érezhető volt, hogy hosszú nyári szünet után ez volt az első éles mérkőzésünk, de fokozatosan sikerült felvennünk a saját tempónkat, és a mérkőzés második félidejében már megközelítettük az elvárt sebességet, amit célul tűztünk ki az első mérkőzésünkön" – mondta Kovács Zsolt, a Budapest Hurricanes vezetőedzője.