A német labdarúgó Bundesligában 2–1-re legyőzte odahaza a Hertha Berlin a Greuther Fürth csapatát.

Hertha BSC–Greuther Fürth 2–1 (0–0)
Berlin,
Olimpiai Stadion, 20 000 néző. V: Stieler
Hertha:
Schwolow – Stark, Boyata (Gechter, 26.), Dárdai M. – Zeefuik, Tousart, K-P. Boateng (Ekkelenkamp, 59.), Plattenhardt (Jastrzembski, a szünetben) – Serdar, Maolida
(Richter, 68.) – Belfodil (Selke, 59.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Fürth:
Burchert
Meyerhöfer, M. Bauer, Viergever, Willems (Barry, 64.) – Seguin (Fein, 89.), Griesbeck H. Nielsen, Dudziak (Leweling, 82.) – Hrgota, Itten (Abiama, 64.). Vezetőedző: Stefan Leitl
Gólszerző: Ekkelenkamp (61.),
M. Bauer (79. – öngól), ill. Hrgota (57. – 11-esből)

A Bochum elleni siker és az állítólag az asztalról lekerült edzőkérdés ellenére már a tizedik percben füttyre ragadtatta magát a berlini publikum egy jelentős része, ugyanis a Greuther Fürth sokkal jobban és veszélyesebben játszott – ha nincs Dárdai Márton két remek közbelépése, vezethetett volna a vendégcsapat.

Ráadásul lesérült a félidő derekén a védelem oszlopa, a belga Dedryck Boyata... A szünetig csak egy helyzetet tudott összehozni a házigazda, amely az újonc ellenfél kapusának nem sok munkát adott.

A második félidőben már igen, de a csereként beállt Jurgen Ekkelenkamp szép fejes gólja (Dárdai Márton gólpasszából!) csak az egyenlítést jelentette, mert előtte Deyovaisio Zeefuik összehozott egy abszolúte fölösleges 11-est, amelyet magabiztosan értékesített a fürthi csapatkapitány, a svéd támadó, Branimir Hrgota.

Ekkelenkamppal sokkal jobban ment a Herthának, és szerencséje is volt a holland középpályásnak: nem érte el bevetődve sem a szintén csereként pályára lépő szélső, Marco Richter jobb oldali beadását, de a vendégvédő Maximilian Bauer kisegítette őt, az ötösről a kapu jobb alsó sarkába „mentett”.

A lefújás után önfeledten ünnepeltek a hazai játékosok és a szakmai stáb is: látszott, hogy ez a győzelem sokkal többet jelentett három pont bezsebelésénél.

18. Greuther Fürth5143–13–101

A Hertha és a Fürth most találkozott először a Bundesligában, ez a német élvonal 933. párosítása.

90+5. PERC A HAJRÁRA NEM SOK IZGALOM MARADT, VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc lesz a ráadás.

90. perc Fein bal oldali, jobblábas szögletét rosszul találja el fejjel a német U21-es válogatott Bauer!

89. perc Dárdai Pál kap sárga lapot reklamálásért. Mindjárt lesz ebből piros lap is, ha nem fogják le... és ő nem fogja vissza magát.

89. perc Adrian Fein be, Seguin le, karmestercsere.

82. perc Jamie Leweling be, Dudziak le.

82. perc Bauer lép bele az utolsó pillanatban a 16-oson egy nagyon veszélyes Hertha-kontrába.

79. PERC EZ MÁR BENT VAN, Richter jobb oldali beadását a bevetődő Ekkelenkamp elől az ötösön jobbal a bal alsóba menti véletlenül MAXIMILIAN BAUER! 2–1!

78. perc Dárdai szabadrúgását Selke az ötös jobb sarkáról gyengén rúgja kapura, véd jobb lábbal Burchert kapus. Aki Berlinben született, és 2006-ig itt is játszott, 14 éven át szolgálva a klubot.

77. perc Abdourahmane Barry kézzel csípi el Serdar passzát, sárga lap.

76. perc Serdar jobb oldali szögletét kissé jobbról, 11-ről nem sokkal fejeli a bal felső mellé Selke.

75. perc Nagy Hertha-fölénnyel fordulunk az utolsó negyedórára.

70. perc Richter jobbal egy dekázás után pontatlanul lő kapura az ötös jobb sarkáról.

68. perc Marco Richter fut be a lesérült Maolida helyére.

64. perc Abdourahmane Barry
Willemst, Dickson Abiama Ittent váltja.

A holland eddig egyszer veszélyeztette a Bundesligában az ellen kapuját. Most.

61. PERC JURGEN EKKELENKAMP most nem passzol, egy jobb oldali, jobblábas Dárdai-szögletet hat méterről, kissé balról a kapu jobb alsó sarkába fejel. Meyerhöfer mellől: 1–1!

60. perc ZICCER, Ekkelenkamp zseniális passzát elcselezi az ötösön Selke.

59. perc Belfodil le, Davie Selke be, Boateng le, Jurgen Ekkelenkamp be.

57. PERC BRANIMIR HRGOTA ballal a bal alsó sarokba lő, a kapus jobbra el. 0–1!

56. perc BÜNTETŐ, az ötös jobb sarkán Zeefuik fölöslegesen és látványosan nagyot rúg Dudziakba.

55. perc Schwolow sokadszor lép ki jól egy Fürth-kornerre.

54. perc Serdar a 16-os bal sarkán kicselezi könnyedén Bauert, majd jobbal könnyedén a kapus öléhez emeli a labdát.

51. perc Havard Nielsen kap sárga lapot. Serdart rúgta meg.

50. perc Willems a 16-os bal sarka előtt ballal átlépi a labdát, jobbal 18-ról meg átrúgja azt az Unionhoz.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Plattenhardt le, Dennis Jastrzembski be a hazaiaknál. Szélsőcsere.

A berliniek 56, a vendégek 59 kilométert futottak ma összesen.

6-szor lőttek kapura a hazaiak, 4-szer a vendégek, 0, ill. 1 ment ezekből a kapu felületére.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Gechter remek csellel indul meg a jobbon, de a beadása a kapusé.

43. perc Kevin-Prince Boateng kap sárga lapot, becsúszott a jobbon Nielsennek. Kezezés.

42. perc Dudziak szabadrúgása jobbról, ballal, Bauer jobbal a bal alsó felé lő hétről, de vetődve véd Schwolow.

39. perc Zeefuik jobb oldali beadása éppen csak hosszú a jobb sarok előtt bevetődő Boatengnek és Maolidának!

37. perc Maolida két beadása is igen rossz balról. Ballal.

32. perc Dárdai elfejel egy szabadrúgást az ötös bal sarkán Griesbeck elől, a középpályás véletlenül megfejeli őt.

31. perc Mezőnyharc, Bobic sötét tekintettel nézi a mérkőzést, kezében egy pohár üdítővel.

26. perc Bizony, azonnali csere, Linus Gechter áll be a helyére.

25. perc Boyata a földön, senki sem bántotta, a jobb lába húzódott megy egy peches passz után. Dárdai mester ideges, sejt valamit.

3–5–2-ben a Hertha, Maolida ment előre Belfodil mellé, Boateng szervezkedik.

21. perc Jó támadás, Maolida passzát beadja jobbról Tousart, estében, de közbelép egy védő.

55 százalékban a hazaiaké a labda.

18. perc
Plattenhardt villan meg a jobbon egy acélkemény belépővel. Szöglet, Seguin beadását az ötösre fejeli Nielsen, de közbelép Dárdai.

16. perc MELLÉ, Serdar három jó csel után 16-ról, középről jobbal a bal alsó mellé tekeri a labdát.

Nem tetszik a szurkolóknak a HBSC játéka, egyre több a füttyszó.

12. perc Dudziak újabb beadása jobb, de Boyata ballal elrúgja a labdát az ötösön a frissiben felépül Itten elől. Majd kifejeli a 26-szoros belga válogatott játékos a kornert is.

10. perc Egy pocsék szabadrúgás kissé jobbról, 24 méterről, a fürthös Dudziaktól.

6. perc Ez igen, Dárdai blokkolja szépen, bevetődve Seguin 21 méteres lövését, majd szereli a meglóduló Hrgotát, harcosan, ráadásul kirúgás.

3. perc Dárdai emelését elfejelik könnyedén Boateng elől, megindul Boyata mellett a jobbon Hrgota, a védő testtel ellöki, tovább.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek fekete-zöld mezben és fekete nadrágban.

„Semmit sem akarunk elkapkodni, nem akarunk öngólt lőni azzal, hogy siettetjük bárki visszatérését” – mondta Dárdai Pál.

„Bizakodó vagyok a Fürth elleni meccs előtt, a játékosok edzésmunkájára egy rossz szavam sem lehet – mondta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a magyar szakember. – A múlt heti győzelem az edzések intenzitására pozitív hatással volt, és persze az öltözői hangulatnak is jót tett a sikerélmény. Ami az ellenfelet illeti, a hét közepén sokat videóztunk a csapattal, a Fürth több szerkezetben is veszélyesen futballozik, agresszívan és egységesen játszik, ennek megfelelően készültünk. Izgalmas estére számítok, és mivel a három pont létszükség, mindent bevetünk a győzelemért.”

„Szó sincs ilyesmiről, nem is gondolkodtunk ezen” – jelentette ki kategorikusan Fredi Bobic, ám a német médiában többször írtak arról, hogy kapcsolata nem felhőtlen az együttest irányító Dárdai Pállal, a felek állítólag az átigazolásokban nem értettek egyet. A feszültséget az idény eleji három bajnoki vereség vélhetően fokozta, ám a Bochum múlt heti legyőzésével levegőhöz jutott a Hertha.

Berlinben nem téma az edzőváltás. Ezt a Hertha BSC sportigazgatója, Fredi Bobic jelentette ki. A csapat péntek este a Greuther Fürthöt fogadja a Bundesligában, a győzelem újabb lépést jelentene a nyugodt folytatás felé, ám hiába szerezte meg első sikerét múlt vasárnap a Bochum otthonában (3–1), német sajtóhírek szerint továbbra sincs minden rendben a klub háza táján. A Bild a héten megszellőztette, a sportigazgató felvette a kapcsolatot a Dortmund technikai igazgatójával, Edin Terziccsel, aki az előző idényben beugró edzőként kiváló munkát végzett a fekete-sárgáknál, Német Kupa-győzelemig és BL-indulást jelentő helyig kormányozta az együttest. A lap értesülése szerint a szakember nemet mondott a megkeresésre, a Hertha sajtóeseményén viszont a kapcsolatfelvételt is cáfolta a berliniek sport­vezetője.

Egy kis örökmérleg:
9 mérkőzés, 5 HBSC- és 3 Fürth-siker, 16, ill, 14 rúgott góllal.